Srpskoligaš bolji od Beloševčana

Fudbaleri Pobede iz Beloševca koji najozbiljnije konkurišu za ulazak u viši rang Srpsku ligu „Morava“, odigrali su prvu kontrolnu utakmicu sa srpskoligašem iz Mladenovca i izgubili sa 4:0. Rezultat je, možda, previsok u odnosu na igru, ali osećala se težina u nogama od napornih fizičkih priprema, za razliku od gostiju, koji su došli spremniji i odmorniji.

Pobeda Beloševac – OFK Mladenovac 0:4 (0:3)

Igralište:
Kraj pruge u Beloševcu.
Gledalaca: 100. Sudija: Marko Srećković (Kragujevac).
Strelci: 0:1. Mijailović 6 min, 0:2. M. Đorđević 12.min, 0:3. Ivić 32 min, 0:4. Pejić 67. min (iz penala).

POBEDA BELOŠEVAC: N. Đorđević,Vitomir Bubanja, Stojanović, Stoilović, Lepović, Ristić, Bjelanović, Vladimir Bubanja, Sretković, Radojičić, Marković. Igrali su još: Jug, Petrović, Tomović, Rakić, Vasović, Pejčinović, Lukić, Mirković, Piskulić, Stevanović, Mrdak.

OFK MLADENOVAC: Lukić, Leković, Maksimović, Petrušić, Matejić, Mijailović, Kašić, Đorđević, Ivić, Urošević, Kurtušić. Igrali su još: Radojević, Jević, Čokić, Pantić, Ržić, Mizdrag,Milojević, Pavković, Vukmirović, Pejić, Stevančević.

Trener Slaviša Kovačević proverio je sve igrače koje ima na raspolaganju, među kojima su i fudbaleri koji su došli kao najveće pojačanje u zimskom prelaznom roku. To su Marko Lepović iz Mokre gore i Vladimir Stojanović iz kragujevačke Šumadije 1903. Proverena su dva tima Beloševčana u dva poluvremena. Sastav koji je nastupio u drugom poluvremenu igrao je sigurnije i pogodak je primio iz kaznenog udarca.

Mladenovčani u prvom poluvremenu iskoristili su nesigurnost u odbrani Pobede Beloševac i stekli prednost od tri gola, koju i sa izmenama u drugom delu susreta domaćini nisu mogli da dostignu.

– Posle dve nedelje priprema ovo je bila prva trening utakmica, koja je odigrana na veoma teškom terenu, na kome su se gosti bolje snašli. Nezadovoljan sam rezultatom, jer smo golove primili, uglavnom, greškama pojedinaca u odbrani. Mi nismo igrali loše, ali nismo iskoristili svoje šanse. Na ovoj utakmici isprobao sam sve igrače na koje računam u nastavku prvenstva u borbi za prvo mesto u Zoni „Morava“. Novi igrači, koji su došli u zimskom prelaznom roku, među kojima su: Stojanović i Petrović iz Šumadije 1903, Lepović iz Mokre gore i Bjelanović iz novovaroškog Zlatara, predstavljaće značajno pojačanje naše ekipe, rekao je Slaviša Kovačević, trener Pobede Beloševac.

Fudbaleri Pobede nastavljaju sa pripremama i neće ići nigde izvan Kragujevca iz finansijskih razloga. Sada su orijentisani na odigravanje što više kontrolnih utakmica. Prvi naredni susret imaju u subotu sa zonašem Borcem u Žabarima. Za deveti februar dogovorena je utakmica sa srpskoligašem Partizanom iz Bumbarevog Brda na igralištu Šumadije u Toponici. Zakazana su još tri susreta sa jačim ekipama kao što su Radnički iz Svilajnca, Teleoptik iz Zemuna i Rudar iz Kostolca.