Stević za prekid niza poraza

fudbal

Fudbaleri Šumadije 1903 konačno su prekinuli niz od tri uzastopna poraza i savladali na Bubnju ekipu Jasenice 1911 sa minimalnih 1:0 (0:0). Gol odluke delo je mladog Stevića, koji je u 47. minutu zatresao mrežu gostiju iz Smederevske Palanke.

Kragujevčani su do trijumfa došli zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu. U prvih 45 minuta osetio se „grč“ u igri domaćeg tima, koji je bio pod pritiskom pobede.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, „Šumadinci“ uspevaju da slome otpor svog rivala. Igrao se 47. minut kada je Marko Nikolić proigrao Stevića, a ovaj rutinski završio akciju za veliku radost domaćih igrača i malobrojne publike.

Taj gol kao da je skinuo ogroman teret sa leđa domaćeg tima, koji je nastavio mnogo odlučnije, ofanizivnije i propustio par lepih prilika da uveća prednost. Najbolju je imao Stefan Milosavljević Pile u 67.minutu, kada je pogodio prečku.

Drugi kragujevački srpskoligaš, ekipa Pobede iz Beloševca, zabeležila je novi poraz. Beloševčani su izgubili u Smederevu od domaće Semendrije 1924 0:1 i tako nastavili niz poraza.

Nakon ovog kola Šumadija se nalazi na 7. mestu sa 22 boda, dok Pobeda sve više i više pada, i sada zauzima 13. mesto sa 12 osvojenih bodova.

U narednom kolu Šumadija će gostovati Karađorđu u Topoli, dok Pobeda dočekuje aranđelovačku Šumadiju.

ŠUMADIJA 1903 – JASENICA 1911 1:0 (0:0)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Marko Đoković (Čačak).
Pomoćnici: Katarina Stevanić (Čačak) i Srđan Nedeljković (Užice).
Žuti kartoni: M. Milosavljević, Stević, Nikčević (Šumadija 1903), Pavlović (Jasenica 1911).
Strelac: Stević u 47. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Jurišević 7, Bubanja 7, Marić 7, Nikolić 7, Komatina 7,5, M.Milosavljević 7, Stević 7,5, Lepović 7 (Knežević -), Tankosić 6,5 (Nikčević-), Dimitrijević 6,5 (Petrović-), S.Milosavljević 7

JASENICA 1911: Tacković 6,5, Đorđević 6 (Mitrović-), Mihajlović 6, Jokić 6,5, Ilić 6,5, Mirović 7, Pavlović 6,5, Maksimović 6, Popović 6,5, Janković 6,5,Vićentijević 6,5

Igrač utakmice: Dušan  Stević (Šumadija 1903)