Stojanovićev ples u „Kristalnoj dvorani“

Stojanovic
Srđan Stojanović briljirao na gostovanju u Zrenjaninu

Veliku pobedu izvojevali su košarkaši Radničkog 1950 u Zrenjaninu protiv domaćeg Proleter Naftagasa u 3. kolu Druge lige Srbije. Četa Igora Todorovića je sjajnom igrom, pre svega u trećoj četvrtini, uspela da nadvisi favorizovanog domaćina i slavi sa 91:83 (21:19, 13:16, 29:13, 28:35), uz odličnu rolu Srđana Stojanovića koji je ubacio čak 31 poen.

Iako oslabljeni neigranjem nekolicine važnih igrača, poput Kostića, Popovića, Nenada i Janka Tanasijevića, koji su predstavljali ekipu kragujevačkog Univerziteta na Svetskom prvenstvu u basketu 3×3 u dalekoj Kini, Kragujevčani su zbili redove i pružili sjajnu partiju u zrenjaninskoj „Kristalnoj dvorani“.

Prvi deo utakmice nije nagoveštavao ovakav konačan ishod, pošto je domaćin na odmor između dva poluvremena otišao sa minimalnim vođstvom od 35:34.

Međutim, u trećoj četvrtini viđena je prava rapsodija Kragujevčana, koji su nemilice zasipali koš šokiranih domaćina. Zrenjaninci su svoju nervozu u tim trenucima usmerili ka sjajnom Stefanu Stojanoviću za koga nisu imali pravih rešenja, pa su ga zaustavljali prilično grubim faulovima, koje je on kažnjavao sa linije slobodnih bacanja. Radnički 1950 je u jednom trenutku imao vođstvo od čak osamnaest poena prednosti, da bi u poslednju četvrtinu ušao sa „plus 15“ – 63:48.

Završna deonica donela je i najveći broj poena – čak 63. Domaći su u ovom periodu znatno popravili realizaciju u napadu, ali su u penal završnici Kragujevčani bili mirni i precizni, te su na kraju slavili zasluženu pobedu.

image-0-02-05-3e80ad3449f564aee69a6b1837fad4625e2636a0aa9c77a850acb3335a3979b5-V (1)Košarkaši Radničkog 1950 zbili redove i upisali drugu pobedu u gostima ove sezone

Pored sjajnog Stojanovića koji je ubacio 31 poen, u taboru kragujevačkog tima istakali su se još i Tripković sa 19 poena i 7 skokova, Lalović sa 13 i Nedeljković sa 12 poena, a odličan je bio i centar Beloica sa 11 uhvaćenih lopti i 6 postignutih poena.

Kod Zrenjaninaca Atanacković je ubacio 21 poen, Nikolić 19, Lalić 13, a Božović 11 poena.

Naredno, 4. kolo, donosi još jedno gostovanje ekipi Radičkog 1950, ovaj put neugodnoj Kolubari u Lazarevcu.