„Studenti“ opravdali ulogu favorita u Ivanjici

I sa drugog uzastopnog gostovanja igrači Ekonomca vraćaju se sa osvojenim plenom. Nakon trijumfa u Bečeju, popularni „studenti“ uspeli su da donesu sva tri boda i sa gostovanja ekipi Ivanjice u utakmici pretposlednjeg 17. kola Prve futsal lige Srbije – 4:2 (2:0).

Nisu izabranici trenera Vidana Bojovića blistali u Ivanjici, ali su ipak na suvi kvalitet uspeli opravdaju epitet favorita i upišu nove bodove. Domaćina je „načeo“ Lazar Marinković efektnim pogotkom u 9. minutu, da bi neposredno pred odlazak na odmor Stojčevski duplirao prednost kragujevačkog tima.

Vukašinović je početkom drugog poluvremena smanjio na 2:1, ali je stigao ekspresan odgovor od strane iskusnog Miloša Simića, koji je odličnu asistanciju Ćirke iskoristio da se upiše u strelce. Nisu se Ivanjičani predavali i uspeli su ponovo da smanje zaostatak preko Stojkovića. Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je Stojčevski svojim drugim pogotkom na utakmici za konačnih 4:2.

Ekonomac je kolo pre kraja ligaškog dela takmičenja u Prvoj futsal ligi Srbije osigurao treće mesto, što automatski znači da će u četvrtfinalu plej-ofa igrati protiv šestoplasirane ekipe na tabeli, a to je u ovom trenutku Bečej.

Ono što sada očekuje popularne „studente“, to je meč četvrtfinala Kupa Srbije protiv ekipe SAS-a, koji se igra u sredu na parketu zrenjaninske Kristalne dvorane. Nakon toga nekadašnji šampion Srbije će u subotu od 19 časova u SBB hali Jezero ugostiti ekipu Novog Pazara u poslednjoj utakmici ligaškog dela šampionata.