Šumadija kiksnula, Slavija, Sloboda i Vodojaža pobedili

Planirana pobeda Šumadije 1903 ostala je samo san, jer je jedan bod otišao u Ribnicu, nadomak Kraljeva.

Golovi su postignuti na samom početku, kada su kragujevački plavo-beli stekli prednost i na samom kraju kada su igrači Karađorđa razočarali golom domaćine, čime su im odneli nadu da mogu stići do prvog mesta na tabeli koje vodi u Srpsku ligu Zapad.

Šumadija 1903 – Karađorđe 1:1 (1:0)

Stadion: Bubanj
Gledalaca: 50
Sudija: Dragan Jelušić (Čačak)
Strelci: 1:0 Grujičić 4, 1:1 Puzić u 89.minutu.

ŠUMADIJA 1903: Ćurčić, Maslak, Beloica, Dimitrijević (Kosović), Komatina, Milosavljević, Kostadinović (Spasojević), Nikić, Kostić, Grujičić, Milovanović.

KARAĐORĐE: Ponorac, Milanov, Otašević, Mikić, Anđelković, Savić, Marković (Stošić), Simović, Puzić, Stojković (Miljević), Robović (Milenković).

Igrač utakmice: Puzić (Karađorđe).

U 24. kolu Zone Morava Sloboda iz Donjih Grbica savladala je Takovo sa 2:1. Oni su se, zahvaljujući boljoj i efikasnijoj igri u drugom delu utakmice, osladili, ali ne prouizvodima Takova, već bodovima tako da u nastavku prvenstva mogu da igraju rasterećeno i da se bore za mesto u gornjem delu tabele.

Ekipa Takova od početka je krenula napadački i u prvom minutu Šišvović je šutirao kao iz katapulta, ali je golman Slobode Marjanović uspeo paradom da da zaustavi udarac. Nekoliko minuta kasnije golman Grbičana zaštitio je mrežu, posle šuta kapitena Eleka, izbacivanjem lopte u korner.

Dve prilike, potom, nisu iskoristili Đorđević i brzonogi Đorđe Slavković za domaćina, a u finišu susreta pripretili su Milanovčani preko napadača Strizovića i rezerviste Tomovića, koji je u 15. minutu zamenio Šišvića zbog povrede.

Interesantno je da je i u poslednjem minutu prvog poluvremena i Tomović zbog povrede morao da mesto ustupi Petroviću.

Posle odmora Grbičani su krenuli preuzeli inicijativu i postigli dva pogotka, što se pokazalo da je bilo dovoljno i za pobedu. U 55. minutu kapiten Slobode Miloš Simić je iz slobodnog udarca pogodio stativu, a tri minuta kasnije nije uspeo da savlada golmana Takova Maksimovića u situaciji „jedan na jedan“.

Sloboda je došla u vođstvo u 66. minutu pogotkom Slavkovića, posle asistencije Uroša Đorđevića i akcije Simića preko desne strane.

U finišu utakmice gledaoci su videli još dva pogotka. Slavković je u 84. minutu svojim drugim pogotkom duplirao vođstvo Grbičana. Međutim, samo dva minuta kasnije usledila je brzi kontranapad Takova preko leve strane. Rezervista Stefan Petrović je nabacio loptu u peterac Slobode, gde se našao iskusni Starčević i sa 3-4 metra ubacio loptu u mrežu i ublažio poraz svoje ekipe.

Sloboda (D.G) – Takovo 2:1 (0:0)

Stadion: „Bubanj“.
Sudija: Fikret Međedović (Novi Pazar)
Žuti kartoni: Aleksić, Milojević, Zdravković (Sloboda), Vujičić (Takovo).
Strelci: 1:0 Slavković 66, 2:0 Slavković 84, 2:1 Starčević 86.minut.

SLOBODA: Marjanović, Radulović, Aleksić (Nikolić), Milojević (Obradović), Lukić, Mitrović , Grujović (Zdravković), Slavković, Đorđević, Simić, Bajović.

TAKOVO: Maksimović, Martinović, Vukomanović, Kerkez, Milovanović, Spasojević, Nikolić (Starčević), Šišović (Tomović, Petrović), Strizović, Vujičić, Elak.

Igrač utakmice: Đorđe Slavković (Sloboda).

Fudbaleri Slavije su ostvarili veoma važnu pobedu u borbi za opstanak pobedivši Metalac sa 4:2. Vodojaža je pobedila na gostovanju u Zablaću kod Čačka protiv ekipe Omladinca sa 2:0.

Na prvenstvenoj tabeli vodi Mokra Gora sa 52 boda, Jošanica ND 2011 ima 49, Šumadija je treća sa 47. Vodojaža je peta sa 38, Sloboda je osma sa 35,  dok je Slavija 14. sa 19 osvojenih bodova.

Izvor: Željko Marinković