Šumadija savladala bivšeg superligaša

: Fudbaleri Šumadije 1903 (crni dresovi) i Jagodine pre početka utakmice na Bubnju

U drugoj pripremnoj utakmici za nastupajuću sezonu u Srpskoj ligi Zapad, kragujevačka Šumadija 1903 danas je na Bubnju pružila bolju igru od doskrašnjeg superligaša Jagodine i slavila sa 3:1 (1:1). Interesantno je da su sva četiri pogotka na utakmici postigli igrači Šumadije 1903, pošto su gosti došli u vođstvo autogolom beka Kragujevčana Pantelića.

Za samo četiri dana viđena su dva potpuno različita izdanja kragujevačkog srpskoligaša u okviru pripremnih utakmica. Posle nedeljnog poraza na Bubnju od srpskoligaša Mihajlovca (0:1), fudbaleri Šumadije 1903 su u današnjem meču sa Jagodincima pokazali da polako podižu formu. Iako u timu nije bilo Živadinovića, koji je pojačao upravo Jagodinu (danas nije igrao), domaći tim je delovao čvršće i odlučnije, baš kao da se radilo o borbi za bodove, te je na kraju zasluženo pobedio.

Treba napomenuti da je sada već drugoligaš iz Jagodine, predvođen novim trenerom Zoltanom Sabom, danas nastupio u kombinovanom sastavu, sa svega pet igrača koji su u protekloj sezoni nastupali u Super ligi. Drugi deo ekipe Jagodine trenirao je za nedeljnu utakmicu sa jednim ruskim klubom u Sportskom centru FSS-a u Staroj Pazovi. Ipak, od Jagodinaca se svakako više očekivalo, budući da pretenduju za što skoriji povratak u Super ligu.

Fudbaleri Šumadije 1903 loše su započeli utakmicu i sami sebi dali gol. U 15. minutu, nakon kornera sa desne strane i gužve pred golom Kragujevčana, Pantelić je nespretno reagovao u duelu sa jednim protivničkim igračem i loptu glavom poslao u sopstvenu mrežu.

Međutim, ovaj pogodak delovao je poput injekcije za fudbalere domaćeg tima, koji su krenuli ofanzivnije i to im se isplatilo u 31. minutu, kada su uspeli da izjednače. Štoper Jagodinaca Baošić oborio je u svom kaznenom prostoru najboljeg strelca Šumadije 1903 u prošloj sezoni Đurđevića, pa je sudija Pavle Ilić pokazao na belu tačku. Đurđević je bio siguran realizator najstrože kazne i izjednačio rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu Šumadija 1903 postigla je još dva gola. U 66. minutu Đorđević je probio po desnoj strani i odlično poslužio Đurđevića, koji je sa pet metara savladao golmana Jagodinaca Vasića, postigavši svoj drugi pogodak na meču za preokret rezultata – 2:1.

U finišu utakmice mladi Todorović iskoristio je kiks gostujuće odbrane i pored istrčalog golmana na 16 metara loptu poslao u nezaštićenu mrežu, postavivši konačnih 3:1 za Šumadiju 1903.

Fudbaleri Jagodine pokušavali su uglavnom da sa distance iznenade Nastića. Odbrana kragujevačkog tima je bolje delovala u odnosu na prethodni susret sa Mihajlovcem, tako da gosti nisu mogli da postignu gol iz neke smišljene akcije.

ŠUMADIJA 1903 – JAGODINA 3:1 (1:1)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Pavle Ilić
Pomoćnici: Veljko Stanojević i  Marko Živković.
Strelci: Đurđević u 31. iz jedanaesterca i 66. i Todorović u 86. za Šumadiju 1903, a  Pantelić (autogol) u 15. minutu za Jagodinu.
Žuti kartoni: Pantelić i Janićijević (Šumadija 1903), Baošić (Jagodina).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Pantelić, Đukić, Marić, Ljubisavljević, Dobrić, Todorović, Đorđević, Knežević, Đurđević, Đorić. Igrali su još: Nedeljković, Milutinović, Cvetanović, Perović, Nikolić. Janićijević, L. Jovanović.

JAGODINA: Vasić, Vučetić, Savić, Baošić, Mirkailo, Cvetković, Đekić, Ristić, Petrović, Andrić, Majdevac. Igrali su još: Vuković, Lazović, Miladinović, Mijatović, Milošević.

Fudbaleri Šumadije 1903 sutra će protiv Sušice odigrati sa omladinskim timom, pošto ih u subotu očekuje naknadno dogovoren susret sa ekipom Drine iz Zvornika, koja se trenutno priprema u Topoli.

Tekst i fotografija: M. Jovičić