Šumadija sigurna, Vodojaži bod protiv Mokre Gore

Posle pet pobeda sa “minimalcem” fudbaleri zonaša sa Bubnja danas su savladali “rudare” iz Kosovske Mitrovice (2:1) i zauzeli mesto u vrhu tabele Zone “Morava”.

Iako nije zadovoljila malobrojne gledaoce, Šumadija je ovoga puta postigla dva pogotka, za razliku od prethodnih utakmica koje su rešavali sa 1:0. Savladali su izuzetno borbenu ekipu Trepče, koja prema igri koju je prikazala danas u Kragujevcu zaslužuje bolji plasman na tabeli.

Vođstvo domaćinu obezbedio je Petar Tankosić u 17. minutu preciznim udarcem sa 16 metara. Prednost je povećao brzonogi Slobodan Živić, posle akcije u kojoj su učestvovali Knežević i Tankosić. Gosti su smanjili rezultat u 72. minutu posle greške odbrane Šumadije 1903, koju je iskoristio Stojan Bogojević i savladao mladog golmana Mihaila Veličkovića.

Posle remija Mokre gore u Grošnici sa Vodojažom 1:1, Šumadija je ponovo preuzela vodeću poziciju na tabeli sa 19 bodova ili dva više od zonaša iz Zubinog potoka sa Kosova.

Šumadija 1903 – Trepča 2:1 (1:0).

Stadion: Bubanj.
Sudija: Nenad Đurđević (Guča).
Pomoćnici: Ilija Novaković (Guča) i  Dušan Armuš (Gornji Milanovac).
Žuti kartoni: Beloica, Petrović (Šumafija 1903), Mašić, Lazić, Andrić (Trepča).
Strelci: Tankosić u 17. i Živić u48. za Šumadiju 1903, a Bogojević u 72. minutu za Trepču.

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Beloica, Bubanja, Dimitrijević, Komatina, Milosavljević, Živić (Blagojević), Petrović (S. Milosavljević), Tankosić (Račković), Simić, Knežević.

TREPČA: Vakić, Milovanović, Mašić, Radović, Vučković, Lazić, Pavićević, Trajković, Bogojević, Andrić (Nikolić), Slavić.

IGRAČ UTAKMICE: Dejan Knežević (Šumadija 1903)

JOKSIMOVIĆ DONEO BOD VODOJAŽI

Jedan od kandidata za ulazak u Srpsku ligu, Mokra gora neočekivano je poklekla u Grošnici, a ključni momenti utakmice dogodili su se u zadnjih deset minuta. Prvo je goste u vođstvo doveo iskusni Voštić u 80.minutu nakon solo akcije, a izjednačio je rezervista Joksimović samo dva minuta pre kraja rešivši situaciju kada se našao sam ispred golmana Milentijevića. U 90.minutu isključen je golman Vodojaže Vranić, a nezadovoljstvo suđenjem obeju ekipa kulminiralo je nemilim scenama i posle utakmice.

Vodojaža – Mokra Gora 1:1 (1:1)

GROŠNICA
Igralište: Vodojaže
Gledalaca: 100
Sudija: Dragan Jelušić (Čačak)
Crveni karton: Vranić (Vodojaža) u 90.minutu.
Strelci: 0:1 Voštić u 80, 1:1 Joksimović u 88.minutu.

VODOJAŽA: Vranić, Petrović, Đokić, Grujović (Savić), Rakić, Nešković, Petrović, Radojičić, Jevremović (Joksimović), Despotović, Stević (Vuković).

MOKRA GORA: Milentijević, Đoković (Drobnjak), Milojević, Sovrlić (Jokić), Baščarević, Jakšić, Voštić, Milošević, Milosavlejvić (Mihajlović), Sedlarević, Đorđević.

Igrač utakmice: Slobodan Joksimović (Vodojaža)

ARSENALU GRADSKI DERBI I PRVA POBEDA

Pobedom nad gradskim rivalom Slobodom, Arsenal je uspeo da zabeleži tek prvu pobedu. Do sada su Palilulci pružali dobre igre, ali su bodovi odlazili. Sada je proradio jedan od najboljih strelaca u gradskoj ligi Kragujevca Petrović sa dva pogodka, tako da je kumovao porazu Slobode koja je zakovana na poslednjem mestu tabele, a Arsenalu pružio nadu da može izboriti opstanak.

Arsenal – Sloboda 3:1 (1:1)

Stadion: Arsenala
Gledalaca: 300
Sudija: Nebojša Strahinjić (Kraljevo)
Crveni karton: Jokić (Sloboda) u 90.minutu.
Strelci: 1:0 D. Petrović 4, 1:1 Slavković 38, 2:1 Ilić 59, 3:1 D. Petrović u 69.minutu.

ARSENAL: Filipović, Radojević, Tošović (Tomović), Lazović (Prodanović), Kuč, Todorov, Stević, Jevremović, Petrović, Stefanović (Blagojević), Ilić.

SLOBODA: Stepanović, Mitrović (Matić), Milojković, Alimpijević, Jokić, Milojević (Vralić), N.Bajović, Slavković, Miletić (F.Bajović), Kočić, Đorđević.

Igrač utakmice: Dušan Petrović (Arsenal)