Šumadija silna protiv Zvezde

Da tradicija postoji da bi se rušila, pokazale su večeras košarkašice Šumadije, koje su u dvorani “Gordana Goca Bogojević“ nadigrale beogradsku Crvenu zvezdu sa 83:62 (20:23, 23:16, 20:8, 20:15), u utakmici 5. kola Prve lige Srbije.

Kragujevčanke su ostvarile ukupno četvrti trijumf ove sezone i prvi put su uspele da savladaju crveno-bele u međusobnim duelima.

U prvoj četvrtini viđena je ravnopravna borba, u kojoj su gošće najčešće imale prednost, ali ne veću od četiri poena (13:17, u 8. minutu). I početak druge deonice pripao je gošćama, ali “Šumadinke“ u finišu dolaze do preokreta, pa su u 18. minutu stigle do pet poena “viška“ (41:36).

Posle pauze, izabranice trenera Darka Jakovljevića zaigrale su mnogo čvršće u odbrani, pa je prednost domaćina veoma brzo dostigla dvocifrenu vrednost. „Šumadinke“ se ni tu nisu zaustavile, pa su na kraju utakmice slavile ubedljivu pobedu protiv svog rivala.

Aleksandra Katić sa 21 i Kristina Milošević sa 18 poena bile su najefikasnije u pobedničkom timu. U poraženom timu istakla se Aleksandra Katanić sa 21 poenom.

U 6. kolu, narednog vikenda, Šumadija putuje za Novi Sad, gde će odmeriti snage sa ekipom Vojvodine.