Šumadija startovala prolećnom pobedom

SUMADIJA-1903Fudbaleri Šumadije 1903 pred današnji susret na Bubnju

Srpskoligaš sa Bubnja danas osvojio važne bodove u susrertu sa podmlađenim timom bivšeg prvoligaša Sloge i revanširao se za jesenji poraz u Kraljevu. Bio je to susret 16. kola Srpske lige „Zapad“ koji su Kragujevčani rešili u svoju korist minimalnim rezultatom (1:0) u finišu prvog poluvremena pogotkom mladog Đukića.

Domaći tim pod rukovodstvom novog trenera Igora Tufegdžića, bez dvojice iskusnih igrača beka Marića i novog napadača Đurđevića zbog kartona, bio je nadmoćniji i zasluženo uknjižio prve prolećne bodove, pa se tako priključio ekipama u sredini tabele. Ekipa Sloge, iako se suprostavila sa petoricom igrača mlađih od 20 godina, pružila je dobar otpor Šumadiji 1903, a imala je i šansi za izjednačenje. Međutim, domaći tim od početka krenuo je napadaški.  U prvom minutu Đorđević je za malo zakasnio i lopta je završila u rukama golmana gostiju Božovića. Posle dužeg odmeravanja snaga Sloga je pripretila preko najiskusnijeg igrača Grkajca, koji jako šutirao sa distance, ali je golman Nastić bio siguran.

Drugi pokušaj srpskoligaša sa Bubnja u 35. minutu i udarac glavom Grujičića sa pet-šest metara golman Kraljevčana uspeo je da osujeti izbacivanjem lopte u korner. Sedam minuta kasnije Nenadić je izvanredno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta za koji santimetar završila preko prečke. Pritisak fudbalera Šumadije 1903 u finišu prvog poluvremena urodio je plodom. U 44. minutu Nenadić je idealno je centrirao sa leve strane, a mladi Đukić najbolje se snašao u petercu gostiju i loptu glavom poslao u mrežu za vođstvo od 1:0. To je bio rezultat prvog poluvremena i kako se ispostavilo dovoljno i za prvu prolećnu pobedu Šumadije 1903.

SUMADIJA-1903Jedna od neiskorišćenih prilika Šumadije pred golom Kraljevčana

U drugom poluvremenu gledaoci, među kojima je bilo i Kraljevčana, videli su više pokušaja igrača obe ekipe da postignu pogodak, ali i dobrih intervenija golmana. U 55. minutu Grkajac je snažno šutirao, ali je Nastić  sačuvao mrežu domaćina izbacivanjem lopte u korner. Samo pet minuta kasnije Krunić je iz blizine slabo šutirao, a odbijenu loptu od golmana Šumadije 1903 Grkajac je poslao iskosa preko prečke,

U 58. minuti uporni ofanzivac Nenadić, koji predstavlja veliko pojačanje za srpskoligaša sa Bubnja, uputio je „bombu“ na gol Sloge, ali je golman Božović uspeo da loptu izbaci u korner i sačuva mrežu. Veliku šansu da poveća prednost domaćina, posle šuta Grujičića i kratko odbijene lopte nije iskoristio Đorđević.

Pokušao je i Jovanović dobrim udarcem sa 18 metaera, ali je golman Kraljevčana uspeo da spreči pogodak. U 88. minutu Filipović je propustio veliku priliku za izjednačenje, kada je loptu iz blizine umesto u mrežu poslao u ruke golmana Nastića. Tako je srpskoligaš sa Bubnja uz veliku upornost i borbenost uspeo da sačuva minimalnu predsnost i zabeleži prvu „trojku“ na startu prolećnog dela prvenstva. Sa 19. bodova  Šumadija 1903 popravila je plasman i trenutno je na 9. mestu.

Danas su odigrane još tri utakmice 16. kola Srpske lige „Zapad“. Karađorđe je u Topoli igrao bez golova sa Železničarom iz Lajkovca, a istim rezultatom završen je i susret Mačva – FAP. Minimalnu pobedu 1:0 ostvarila je i Sloga u Požegi u duelu sa FAP-om.

Sutra se sastaju: Polet (Lj) – Zvižd, Mihajlovac – Budućnost Krušik, Jedinstvo Putevi – Smederevo, Jedinstvo (Ub) – Mokra gora.

U narednom kolu Šumadija 1903 je gost Budućnost Krušika u Valjevu.

ŠUMADIJA 1903 – SLOGA (K) 1:0 (1:0)

Stadion: Bubanj.