Šumadija ubedljiva u Staroj Pazovi

Košarkašice Šumadije uspešno su započele drugi deo sezone u Prvoj A ligi. U 14. kolu, kao gost nisu imale većih problema da savladaju poslednjeplasiranu ekipu Stare Pazove sa 94:61, po četvrtinama 10:6, 24:16, 30:18, 30:21.

Posle neefikasne prve deonice Kragujevčanke su u nastavku zaigrale kako se od njih i očekivalo, pa su iz minuta u minut povećavale prednost čime su ostvarile ubedljivu pobedu.

U taboru “šumadinki“ dvocifren učinak ostvarilo je čak šest igračica. Najefikasnije bile su Aleksandra Račić i Kristina Raković sa po 16 poena. Dva manje dala je Marjanovićeva, Milošević je postigla 12, dok su po 11 koševa dodale Živanović i Ćulafić. U poraženom timu istakla se Jelena Trifunović koja je utakmicu završila sa 17 poena.

Sa 21 bodom Šumadija je ostala na sedmoj poziciji prvoligaške tabele sa identičnim skorom pobeda i poraza – sedam. U narednom kolu Kragujevčanke će ugostiti subotički Spartak.