Šumadija upisala prvenac u Zubinom Potoku (VIDEO)

fk-sumadija-1903

Pomalo neočekivano, fudbaleri Šumadije 1903 ostvaril su prvi trijumf u ovoj sezoni i to na “vrućem“ terenu u Zubinom Potoku, savladavši Mokru Goru golom Strahinje Uroševića u 60. minutu utakmice.

Šumadinci su tako ponovili uspeh iz prethodne sezone, kada su takođe slavili u Zubinom Potoku sa 2:1. Ipak, mora se priznati da je ovaj rezultat pomalo iznenađujuć, ako se uzme u obzir forma ovih rivala. Šumadija je pre ovog kola vezala četiri uzastopna poraza, dok je Mokra Gora sjajno otvorila novu takmičarsku godinu i sa 10 bodova iz četiri kola delila drugo mesto na tabeli sa kragujevačkim Radničkim.

Prvo veliko uzbuđenje na meču viđeno je u 10. minutu igre, kada su gosti iz Kragujevca pogodili stativu. Uzvratili su domaći preko Vukosavljevića, ali je golman Šumadije Nastić dobro intervenisao.

Gol odluke postignut je u 60. minutu utakmice. Nakon dugačke lopte upućene sa polovine terena koji pripada Šumadiji, Živadnović je nadvisio u skoku svog čuvara, prosledio loptu do Strahinje Uroševića, a bivši fudbaler Radničkog rutinski savladao golmana Mokre gore Đorđevića, koji je tako kapitulirao po prvi put u ovoj sezoni.

U nastavku susreta domaći su razumljivo želeli da što pre stignu do izjednačenja. Opasni Vukosavljević se ponovo našao u izglednoj situaciji, ali je sa desetak metara šutirao preko gola. Svoj udarac je potom oprobao i Vukoičić, a lopta je ponovo završila preko prečke Šumadijinog gola.

Nervoza u redovima domaćeg tima je rasla kako se meč bližio kraju. Tražili su fudbaleri Mokre Gore i jedanesterac u finišu utakmice, reklamirajući igranje rukom jednog od fudbalera Šumadije, ali sudija Matić nije podlegao pritiscima. Sve ovo dovelo je i do dva crvena kartona, koje su zaradili igrač domaćeg tima Milojević i trener gostiju Tufegdžić u 90. minutu.

– Mokra gora je bila dominantnija u prvom poluvremenu, dok smo mi nešto bolje odigrali drugo poluvreme. Mislim da smo pobedili jedan dobar tim. Dosta je teško ovde uzeti bodove, tako da se nama možda i malo posrećilo, ali mislim da su moji momci danas izgarali na terenu kako bi došli do pobede. – izneo je svoje opservacije po završetku utakmice trener Šumadinaca Igor Tufegdžić, koji se i pored nemilih scena na „Maloj Marakani“ zahvalio domaćinu na gostoprimstvu i fer ponašanju.

Mokra Gora – Šumadija 1903 0:1 (0:1)

ZUBIN POTOK
Stadion: “Mala Marakana“
Gledalaca: oko 500.
Sudija
: Zoran Matić (Krupanj)
Pomoćnici: Milorad Jovanović (Ljig), Nikola Simić (Valjevo)
Strelac: 0:1 Urošević u 60. minutu.
Žuti kartoni: Baščarević (Mokra Gora), Urošević, Todorović, Ljujić (Šumadija 1903)
Crveni kartoni: Milojević (Mokra Gora) i trener Šumadije Tufegdžić u 90. minutu.

MOKRA GORA: Đorđević, Đaković, Živić (od 74. Milojević), Mihajlović, Kurandić, Radojević (od 88. Milosavljević), Baščarević, Vukosavljević, Vukojičić, Voštić, Slavković (od 46. Kozić). Trener: Predrag Grozdanović.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Ljujić, Đukić (od 57. Knežević), Ljubisavljević, Vlašić (od 16. Marić), Dobrić, Vulić, Đurđević (od 90. Andrić), Urošević, Todorović, Živadinović. Trener: Igor Tufegdžić.

Ovom pobedom Šumadija je začelje tabele prepustila pribojskom FAP-u, sa kojim se sastaje u narednom kolu na Bubnju. Ne treba ni govoriti koliko ova tri osvojena boda znače Kragujevčanima za nastavak takmičenja.