Šumadiji 1903 pobeda u Palilulama i titula jesenjeg prvaka

Golovima Komatine i Kneževića fudbaleri Šumadije 1903 savladali gradskog rivala, ekipu Arsenala i posle poraza Mokre Gore od Takova overili titulu jesenjeg prvaka.

Zonaš sa Bubnja nastavio je sa istim tempom. Zabeležena je nova pobeda, a i ovoga puta odbrana Šumadije bila je na visini zadatka. Susret je odlučen u prvom poluvremenu.

Nesnalažljivost odbrane Palilulaca kaznio je u 15. minutu najbolji pojedinac susreta, Đorđe Komatina. Konačan rezultat postavio je Dejan Knežević u 36. minutu na asistenciju Stefana Milosavljevića.

Takovo je u derbiju kola savladalo Mokru Goru, pa je Šumadija u odnosu na najbližeg pratioca iz Zubinog Potoka prednost povećala na pet bodova, što im je kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva osiguralo prvu poziciju. Za razliku od Šumadije, Arsenal je sa još jednim porazom zakovan na dnu tabele.

Arsenal – Šumadija 1903 0:2 (0:2)

Stadion: Arsenala
Gledalaca: 100
Sudija: Marko Vasović (Kragujevac)
Žuti kartoni: Rašković, S. Milosavljević (Šumadija 1903)
Strelci: 0:1 Komatina 15, 0:2 Knežević u 36.minutu.

ARSENAL: Filipović, Bošnjaković, Simović, Blagojević, Kuč, Kandić, U.Stević, Prodanović, Petrović, Stefanović, Ilić.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Rašković (Beloica), Bubanja, S. Milosavljević, Komatina, Marko Milosavljević, Knežević (Miloš Milosavljević), Dimitrijević, Tankosić (Petrović), Simić, Rakić.

Igrač utakmice: Đorđe Komatina (Šumadija 1903)

Ostali kragujevački zonaši nisu imali uspeha u 14. kolu. Slavija je poražena minimalnim rezultatom na gostovanju u Trbušanima. Sloboda je izgubila u Mrčajevcima sa 3:0, dok je Vodojaža neočekivano slabo odigrala u Novom Selu i doživela potpuni krah.

U narednom kolu, ujedno i poslednjem u jesenjem delu sezone Šumadija će ugostiti Omladinac, Sloboda ekipu Metalca, Slavija trećeplasirano Takovo, Vodojaža ekipu Poleta. Jedino će Arsenal, od kragujevačkih timova biti gost, i to u Guči, ekipi Dragačeva.