Šumadinci platili danak promašajima

Sumadija 1903

Fudbaleri Šumadije 1903 zabeležili su i drugi uzastopni poraz na startu nove sezone u Srpskoj ligi Zapad. Kragujevčani su u meču 2. kola poraženi na Bubnju od Budućnosti Krušik sa 2:3 (1:2), mada su po prikazanom zaslužili bar bod.

Tim sa Bubnja je bolje ušao u meč, propustio par izglednih šansi, uključujući i pogođenu stativu, a kazna je stigla već u 23. minutu kada je Popović matirao Veličkovića.

U 37. minutu bilo je već 0:2. Čočović je nakon povratne lopte Prokića zatresao mrežu domaćina i duplirao vođstvo svog tima. Ipak, tri minuta kasnije tračak nade za Šumadince. Grujičić je oboren u kaznenom prostoru gostiju, pa je sudija Kurlagić dosudio kazneni udarac za domaći tim, koji je pomenuti Grujičić pretvorio u pogodak.

Taj gol vratio je domaćina u igru, ali ne zadugo, pošto u 58. minutu Kosić preciznim udarcem povećava prednost svog tima na 3:1.

Nakon tog primljenog pogotka fudbaleri Šumadije su krenuli na sve ili ništa, i to im se isplatilo tek u 83. minutu kada je Nikolić pogodio mrežu gostiju. U samom finišu domaćin je propustio kolosalnu priliku da osvoji bod, pošto je rezervista Smajović pogodio stativu.

Na kraju, tim iz Valjeva je osvojio tri boda, iako je moglo da bude i drugačije, samo da su domaći fudbaleri imali malo više koncentracije u završnici.

Nakon dva uzastopna poraza na startu prvenstva, ekipa sa Bubnja zauzima 14. mesto na tabeli. Narednog vikenda kragujevački srpskoligaš ide na noge Železničaru u Lajkovcu.

ŠUMADIJA 1903 – BUDUĆNOST KRUŠIK 2:3 (1:2)

Stadion: „Bubanj“.
Gledalaca: 150.
Sudija: Milan Kurlagić (Užice).
Pomoćnici: Ivan Nikitović (Čačak) i Nebojša Savić (Užice).
Strelci: Grujičić u 40.
(iz jedanaesterca) i Nikolić u 83. minutu za Šumadiju 1903, Popović u 23, Čočović u 37. i Kosić u 58. minutu za Budućnost Krušik.
Žuti kartoni: Milosavljević, Nikolić (Šumadija 1903), Kosić, Sević, Ilić, Čočović, Rašović
(Budućnost Krušik).

ŠUMAADIJA 1903: Veličković, L. Jovanović (Bubanja), Knežević, Matanović, Marić, Milosavljević, Grujičić, Grbić (Nikolić), Đorđević, Smajević, Đuričić (M. Jovanović).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Ivanović, Kosić, Sević (Đermanović), Čočović, U. Tomić, Stevanović, Ilić, Prokić (I. Tomić), Popović (Đorđević), Rašević, Milovanović.

IGRAČ UTAKMICE: Velimir Popović (Budučnost Krušik).