Šumadinci raspucani na kraju jeseni

Marić (Šumadija)
Glavni „arhitekta“ Šumadijine pobede: Aleksandar Marić (Foto: M. Jovičić)

Kragujevačka Šumadija 1903 u velikom stilu je okončala jesenju polusezonu u Srpskoj ligi Zapad. Zvižd iz Kučeva pretrpeo je pravu katastrofu na Bubnju, u utakmici 15. kola, pošto je tim Željka Vasića slavio sa čak 4:0 (0:0).

Interesantno je da su mreže u prvih 45 minuta mirovale. Šumadija je imala terensku incijativu, ali su golovi izostali. Najpovoljnije prilike da zatresu mrežu srpskoligaša iz Kučeva propustili su Smajović u 17. i Jovanović u 34. minutu.

Golova nije bilo ni u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena, da bi onda usledila prava kanonada domaćina.

Sve je počelo u 64. minutu kada je Grujičić iskoristio idealan centaršut Marića i doveo svoj tim u vođstvo.

Četiri minuta kasnije tim sa Bubnja duplira svoju prednost. Jovanović je šutirao sa distance, lopta zakačila nekog u odbrani gostiju, promenila pravac i našla se iza leđa golmana Zvižda Živkovića.

U 76. minutu sudija Đermanović pokazao je na belu tačku, nakon što je lopta pogodila u ruku štopera gostiju Draškovića. Siguran realizator najstrože kazne bio je asistent kod vodećeg gola Aleksandar Marić.

Pobedu Šumadinaca „overio“ je Đurić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ovo je bio drugi vezani trijumf Kragujevčana na Bubnju, ukupno četvrti u jesenjoj polusezoni. Šumadija će drugi deo prvenstva dočekati sa 12. mesta, uz dva boda viška u odnosu na ekipe koje se nalaze u zoni ispadanja.

Takmičenje u Srpskoj ligi Zapad nastavlja se u martu, a Kragujevčani će u prvom prolećnom kolu ugostiti kraljevačku Slogu.

ŠUMADIJA 1903 – ZVIŽD (KUČEVO) 4:0 (0:0)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Vladan Đermanović (Šabac).
Pomoćnici: Aleksandar Lukić (Divci)
i Milorad Jovanović (Ljig).
Žuti kartoni: Marić, Đorđević, Bubanja (Šumadija 1903), Mišić, Karna, Stupar, Ignjatović, Drašković (Zvižd).
Strelci:
Grujičić u 64, Jovanović u 68, Marić u 76. (iz jedanaesterca) i Đuričić u 90. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Bubanja, Marić, Dobrić, Ljujić, Milosavljević, Smajović (Đuričić), Todorović (Knežević), Grujičić, Jovanović, Đorđević (Đukić).

ZVIŽD: Živković, Mišić, Cvetanović, Gardić, Drašković, Karna (Stamenković), Stupar, Simić, Ignjatović, Galović, Manojlović (Jovanović).

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Marić (Šumadija 1903)