„Šumadinkama“ pripao derbi

zkk-sumadija

Derbi susret 17. kola Prve lige Srbije za košarkašice, sasvim zasluženo pripao je kragujevačkoj Šumadiji, koja je u hali “Gordana Goca Bogojević“ savladala novosadsku Vojvodinu rezultatom 76:68, po četvrtinama 24:20, 20:11, 14:17, 18:20.

Novosađanke su na samom početku susreta stekle četiri poena “viška“ i tu prednost držale sve do sredine prve deonice, kada su domaće igračice pronašle pravi ritam i uspele da u 6. minutu dođu do prvog izjednačenja na meču (12:12). Tu se „Šuamdinke“ nisu zaustavile, već prave seriju 9:0  i u 15. minutu utakmice dolaze do osetnijeg vođstva – 35:26.

Nisu se opuštale izabranice trenera Darka Jakovljevića u nastavku, pa su na poluvreme otišle sa dvocifrenom prednošću – 44:31.

Vojvodina je pokušala da uhvati priključak početkom treće deonice, ali je domaći tim uspešno odolevao Vojvođankama. U 29. minutu Novosađanke su prišle na “minus 5“ (53:48), što je nateralo trenera Jakovljevića uzme minut odmora, što se pokazalo kao pravi potez, budući da je njegova ekipa ekspresno vratila dvocifrenu prednost (58:48).

Pet minuta pre kraja meča gošće su uspele da priđu na 60:56. Odgovornost je u tim trenucima preuzela sjajna Kristina Raković, koja je sa četiri uzastopna poena uvećala prednost svog tima na 64:56. U sledećem napadu Mijatovićeva je izblokirala Lakovićevu, a Ćulafić pogodila za tri poena, čime je, četiri minuta pre kraja, favorizovana Vojvodina bila primorana na kapitulaciju.

Bila je ovo jedanaesta pobeda „Šumadinki“ u prvenstvu, kojom su se još više približile plasmanu u plej-of.

Najefikasnije na večerašnjem meču bile su dve Kristine – Milošević i Raković. Obe su upisale po 18 poena, dok je Miloševićeva dodala i 12 skokova. Aleksandra Katić je zabeležila 14 poena.

U poraženom timu istakla se Jelena Vučetić, koja je sa 25 poena ponela epitet igračice utakmice. Jovana Pašić je ubacila 14 koševa.

Sledećeg vikenda Šumadija putuje za Srbobran, gde će se sastati sa istioimenim protivnikom, koji još uvek ne zna za pobedu ove sezone.