Šumadinke poražene u Vršcu

Košarkašice Šumadije pretrpele su treći uzastopni poraz u Prvoj ligi Srbije. One su u Vršcu poražene od istoimene ekipe rezultatom 80:71, po četvrtinama 24:10, 26:17, 16:25, 14:19.

Do šestog minuta utakmice Kragujevčanke su imale vođstvo, bilo je 9:6. Usledio je neverovatan pad u igri ekipe trenera Petra Markovića, koja je u narednih osam minuta postigla samo tri a primila 22 poena, pa je rezultat na semaforu glasio 27:12 u korist domaće ekipe. Tu se Vrščanke nisu zaustavile pa su prednost povećale do poluvremena, koje je završeno 50:27.

U drugom delu Kragujevčanke su uspele da konsoliduju svoje redove, ali zaostatak iz prvog poluvremena je bio suviše veliki da bi se nadoknadio.

Mandić sa 20 i Hadžović sa 18 bile su najefikasnije u redovima pobedničke ekipe, dok je kod gošći Račićeva ubacila 17 poena.

Šumadija je ostvarila polovičan uspeh u dosadašnjem delu šampionata. Sa tri pobede i tri poraza deli sa Radničkim šestu i sedmu poziciju prvenstvene tabele. U narednom kolu Kragujevčanke će dočekati ekipu Srbobrana.