Šumadinke uspešne na startu sezone

zkk-sumadija-2014-15

Košarkašice Šumadije uspešno su započele novu sezonu u Prvoj ligi Srbije. Izabranice trenera Darka Jakovljevića savladale su u hali “Gordana Goca Bogojević“ novog prvoligaša ekipu Bora, rezultatom 82:49, po četvrtinama 22:12, 14:10, 32:7, 14:20.

Kragujevčanke nisu imale većih problema da izađu na kraj sa doskorašnjim članom Druge lige „Jug“. Odlučujuću prednost domaćin je napravio u 8. minutu susreta, pri rezultatu 13:12, kada je serijom 11:0 slomio otpor Boranki, koje do kraja utakmice nisu uspele da pruže značajniji otpor.

Šumadiju su do prvog trijumfa u sezoni predvodile novajlije – Aleksandra Katić sa 22 (indeks 12) i Adrijana Knežević sa 20 poena (13 skokova, 7 asistencija). Dvocifren učinak kod Kragujevčanki imale su još i Raković (16 poena i 16 skokova, indeks 32), kao i Ćulafić sa 12 poena. U poraženom timu istakla se Vučkovićeva sa 15 koševa.

Naredne subote, u 2. kolu Prve lige Srbije, Šumadija će odmeriti snage sa gradskim rivalom Radničkim.