Težak poraz rukometašica Radničkog na startu Super lige

ZRK RadnickiRukometašice Radničkog poražene su na startu nove sezone u Super ligi Srbije. Iskusna ekipa Medicinara iz Šapca slavila je u „Jezeru“ sa prilično ubedljivih 36:28 (21:12).

Mlada ekipa Radničkog nije mogla da parira Šapčankama, na čelu sa kapitenom Anom Radović, pa je već na poluvremenu bilo „plus devet“ u korist gostujućeg tima – 21:12. U nastavku susreta rukometašice Medicinara su bez problema privele meč kraju i sa tri osvojena boda vratile se u Šabac.

Pored Radovićeve, koja je prednjačila u pobedničkom timu sa 13 postignutih golova, treba pomenuti i Milicu Rančić sa 7 pogodaka, dok su u ekipi Radničkog najefikasnije bile Marija Lojpur i Kristina Marković sa po osam pogodaka.

Radnički – Medicinar 28:36 (12:21)

Kragujevac
Hala:
„Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić.
Sedmerci: Radnički 6(5), Medicinar  6(5).
Isključenja: Radnički 10, Medicinar 10 minuta.

RADNIČKI: Ćosić (8 odbrana), Petrović 3, Stojković, Vitić, Radosavljević, Radović 2, Ležaja  (5 odbrana),  Lukić , Stajković,  Kojić 3, Stoiljković 3, Veljković, Marković 8, Kulić, Lojpur 8, Janković 1.

MEDICINAR: Glišić, Tanić 3, Rančić 7, Milošević 1, Čvorić, Kostić 4, Obrenović, Radović 13, Ručnov 4, Karić, Perić (6 odbrana), Đurković, Stanisavljević 4, Mandić, Kukić (6 odbrana), Kecanović.

Utakmica drugog kola protiv ekipe Izvora je odložena, pa će Radnički svoj naredni meč odigrati u Petrovcu na Mlavi protiv domaće Sloge.