„Tigrice“ ispustile pobedu u finišu

zrk-radnicki-zeleznicar

U 4. kolu SRLS za žene, rukometašice Radničkog osvojile su bod na gostovanju u Inđiji protiv ekipe Železničara – 26:26 (14:12).

„Tigrice“ su bile nadomak četvrte uzastopne pobede, budući da su imale četiri gola prednosti četiri minuta pre kraja meča, ali je borbeni domaćin ipak stigao do boda.

Ekipa Železničara je bolje ušla meč i do 12. minuta imala konastantnu prednost, ali ne veću od jednog gola. Međutim, “Tigrice“ ubrzo hvataju svoj uobičajeni ritam i u 18. minutu dolaze do dva gola prednosti (10:8). Pet minuta pre kraja prvog dela gošće stiču prednost od tri gola (13:10), da bi se na odmor otišlo sa vođstvom Kragujevčanki od 14:12.

U nastavku domaćin nije dozvoljavao gošćama da se rezultatski odlepe, a u 33. minutu borbene Inđijke stižu i do izjednačenja (15:15). Ipak, tu domaće rukometašice staju, a „Tigrice“ za desetak minuta prave seriju 6:0 i stižu do vođstva od 21:15. Činilo se tada da će bodovi u Kragujevac, ali se rukometašice Železničara nisu predavale.

Četiri minuta pre kraja susreta gošće se imale lepu prednost od 26:22, ali domaćin u samom finišu postiže četiri gola i dolazi do vrednog boda.

Standardno dobra u ekipi Radničkog bila je Anđela Janjušević, koja je postigla 12 golova. Odlično ju je pratila Sanja Radosavljević sa devet, dok je sjajna Jovana Risović na golu upisala čak 23 odbrane. Kod domaćina Cvijićeva je postigla šest golova.

Radnički je ostao na vrhu tabele sa 7 bodova, koliko ima i Izvor Bukovička banja.

U narednom kolu Radnički će u “Jezeru“ ugostiti nišku Naisu.

ŽRK Železničar – ŽRK Radnički 26:26 (12:14)

INĐIJA
Dvorana: “SC Inđija“
Gledalaca: 400
Sudije: Ivan Mandić,Nemanja
Sedmerci: Železničar 2(1), Radnički
Isključenja: Železničar 14 min, Radnički 20 min

ŽELEZNIČAR: Dukić (14 odbrana), Žigić 2, Stojsavljević, Krstić 1, Cvijić 6, Đurović 2, Žak, Jović 2, Stamenić, Kostić J. 5, Cvetković, Miličić 5, Kostić T., Bakša 3.

RADNIČKI: Ćosić (odbrana), Petrović 2, Stojković, Prijović, Radosavljević S. 9, Radosavljević N. Radović 1, Stajković, Simić 1, Lukić, Risović (23 odbrane), Dukić 1, Veljković, Todorović 1, Janjušević 12.