„Tigrice“ napravile veliki korak u borbi za titulu

Rukometašice Radničkog zabeležile su večeras jako važnu pobedu u derbi meču 17. kola Super lige, obzirom da su u Beogradu savladali domaći BMS Milenium rezultatom 30:29 (13:15). Ovom pobedom su izabranice trenera Jedoksića napravile veoma važan iskorak u borbi za titulu, pošto su se ovom pobedom učvrstile na prvom mestu na tabeli.

Bila je ovo izuzetno neizvesna utakmica do samog kraja, u kojoj su Beograđanke diktirale tempo, ali se Kragujevčanke nisu predavale i u samoj završnici uspele da stignu do važne pobede.

Domaće su mnogo bolje otvorile meč, imale vođstvo od 6:3 u 11. minutu, ali su popularne „tigrice“ uspele da dođu do izjednačenja u 17. minutu. Rukometašice Mileniuma su uspele da vrate prednost, pa se na odmor otišlo vođstvom domaće ekipe od 15:13.

Sa tri vezana gola Beograđanke su već u 33. minutu igre imale prednost od 18:14. Međutim, Kragujevčanke uzvraćaju takođe serijom 3:0, nedopustivši domaćinu da se rezultatski odlepi.

U 46. minutu rukometašice Milenijuma opet stižu do tri gola prednosti (23:20), ali onda „tigrice“ postižu četiri uzastopna gola i tako uspevaju da dođu do prednosti (24:23). Već u 54. minutu gošće su vodile sa 27:24, ali su domaće sa dva brza gola uvele utakmicu u neizvesnu završnicu, u kojoj su Kragujevčanke imale više snage i koncentracije.

Veoma bitna pobeda za rukometašice Radničkog, koje sada predvode superligaški karavan sa 30 poena, četiri više od Jagodine i Mileniuma koji imaju i dve utakmice manje. Nema sumnje da nas očekuje izuzetno neizvestan rasplet u narednim kolima, u koji Kragujevčanke ulaze sa solidnom bodovnom prednošću.

U narednom kolu rukometašice Radničkog očekuje još jedan težak meč, obzirom da u „Jezero“ stiže Crvena zvezda.

BMS Milenijum –  Radnički 29:30 (15:13)

Beograd
Dvorana
: Banjica.
Gledalaca: 270.
Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin).
Sedmerci: Milenium 4 (3), Radnički (Kg) 5 (3).
Isključenja: Milenium 14, Radnički (Kg) 12 minuta.

MILENIUM: Savko (11 odbrana, 1 sedmerac), Obradović 5 (3), Bogosavljević 7 (1), Janjušević 4, Dragaš 5, Stanisavljević 4, Filipović 4, Ribičić, Đukić, Kužet, Jeremić, Pavlović, Cvetinović, Belić.

RADNIČKI (KG): Obućina, Radosavljević 4, Stefanović 5 (3), Danilović 3, Kukić-Radojičić 4, Balać 6, Risović (9 odbrana), Milopević 4, Jovanović, Prijović 4, Tanić, Čairović, Tošović, Đukić.

Igračica utakmice: Biljana Balać (Radnički Kg)