„Tigrice“ poražene u Petrovcu na Mlavi

U utakmici bez većeg rezultatskog značaja, rukometašie Radničkog poražene su na gostovanju ekipi Sloge u Petrovcu na Mlavi rezultatom 28:37 (14:19), u okviru 9. kola plej-aut faze Super lige Srbije.

Kragujevčanke su pobedom nad ekipom Bora proteklog vikenda osigurale mesto u superligaškom društvu i dogodine, tako da meč u Petrovcu na Mlavi nije imao veliki značaj za njih. Trener Jedoksić pružio je priliku igračicama sa manjom minutažom ove sezone, a ujedno i proverio neke svoje taktičke zamisli pred finalni turnir Kupa Srbije, koji je na programu 31. maja i 1. juna u Nišu.

Ekipa Sloge odigrala je znatno motivisanije i već na poluvremenu imala pet golova prednosti. U nastavku susreta domaće su svoje vođstvo samo uvećale i upisale pobedu koja im neće mnogo pomoći kada je u pitanju konačan plasman, budući da će od naredne sezone definitivno igrati u nižem stepenu takmičenja.

Isključenja: Sloga 4 min, Radnički 8 min

SLOGA: Vasiljević (4 odbrane), Bogojević 2, Nikolić, Joksimović, Stajić, Terzić, Končar 7, Đorđević 5, Vranić 3, Stojanović, Simić 7, Krstić 5, Bogosavljević 3, Milošević 2, Stojiljković 3, Pavlović (2 odbrane).

RADNIČKI: Ćosić, Petrović, Begović, Jelesijević 3, J. Blagojević, Radović, Ležaja (6 odbrana), Lukić 6, Stajković (8 odbrana), Kojić 4, Stoiljković, M. Blagojević, Stepanović 7, Kulić 6, Janković 2.

U poslednjem kolu plej-aut takmičenja rukometašice Radničkog ugostiće u subotu, 27. maja ekipu Juniora.