“Tigrice“ trijumfalno kroz Jagodinu

tigrice-2014-2015

Rukometašice Radničkog pobedom su započele odbranu titule prvaka Srbije. “Tigrice“ su u prvom svom nastupu u novoj sezoni, u derbiju 2. kola Superlige, savladale najljućeg rivala ekipu Jagodine na gostujućem terenu sa 22:21 (11:9).

Susret u Jagodini između aktuelnog šampiona i osvajača Kupa Srbije opravdao je očekivanja ljubitelja rukometa. Od samog početka “prštalo“ je na sve strane.

Sem početnog vođstva od 1:0, domaći tim je čitavu utakmicu bio primoran da juri rezultat. Kragujevčanke su u prvom delu meča imale najveće vođstvo od tri gola prednosti – prvi put u 18. minutu utakmice (6:3), potom i 11:8 u 29. minutu.

U nastavku utakmice izabranice trenera Aleksandra Radosavljevića nastavile su u istom ritmu i držale konce igre u svojim rukama, pa su u 37. minutu povećale vođstvo na 16:11. U 50. minutu, “Tigrice“ preko Janjuševićeve stižu do 22:18, ali je onda usledio desetominutni golgeterski post, tako da su domaće rukometašice uspele da ublaže poraz.

Kragujevčanke je do prvog trijumfa vodila Anđela Janjušević sa sedam golova. Jelena Nišavić je postigla pet, Ivana Prijović četiri. U domaćoj ekipi briljirala je Olivera Vukčević, koja je postigla 10 golova.

Bila je ovo jako bitna pobeda za Kragujevčanke, koje su pokazale da ih poraz u finalu kvalifikacija za Ligu šampiona nije uzdrmao. „Tigrice“ već u sredu očekuje odloženi duel prvog kola sa Naisom u Nišu.