Treća pobeda košarkašica Šumadije

ZKK SumadijaVeoma važnu pobedu zabeležile su košarkašice Šumadije u devetom kolu Prve ženske lige Srbije. One su večeras, u hali „Gordana Goca Bogojević“, savladale jednog od rivala u borbi za opstanak, ekipu NŽKA, rezultatom 75:70 (17:21, 24:19, 14:14, 20:16).

Nakon rezultatske klackalice u prvih deset minuta susreta, gošće iz Novog Sada u 12. minutu stižu do čak devet poena prednosti – 26:17. Šumadija se zahvaljujući raspoloženoj Kristini Milošević brzo vratila u igru i krajem druge četvrtine povela sa 41:35.

Na poluvreme su domaće otišle sa pola koša prednosti (41:40), a ista rezultatska distanca zadržana je i na ulasku u završnih deset minutu susreta. Pitanje pobednika ovog duela rešeno je polovinom poslednje deonice, kada su „Šumadinke“ za četiri minuta napravile seriju 11:2 i prelomile meč u svoju korist.

Kristina Milošević je sa 24 poena bila najefikasnija u redovima Šumadije, a odličnu podršku imala je u večeras veoma raspoloženoj Kristini Jančić, koja je ubacila 19 poena, i Sofiji Lazareskoj sa dabl-dabl učinkom – 18 poena i 10 skokova.

Kod Novosađanki istakla se Anastasija Podunavac sa 22 poena, dok je Lara Radulović postigla 17.

Bila je ovo tek treća pobeda Kragujevčanki ove sezone, kojom polako hvataju priključak sa ekipama iz sredine tabele.

Za nedelju dana košarkašice Šumadije očekuje još jedna važna utakmica, ovaj put na gostovanju ekipi Studenta u Nišu.