Tri crvena kartona na Bubnju, gostima bodovi

sumadija-loznica

Derbi utakmica 11. kola Srpske lige Zapad između domaće Šumadije i lidera Loznice, pripala je gostima, koji je su slavili sa 2:0 i tako odneli tri boda iz Kragujevca.

Akteri na terenu bili su poprilično nervozni, čemu je umnogome kumovao nesigurni sudija Jevremović. Šumadija 1903 je u 35. minutu ostala sa igračem manje, kada je zbog druge javne opomene isključen Petrović, nakon čega je reagovao i trener Stašević, pa je i on isključen. Ovaj detalj je bukvalno odredio dalji tok utakmice.

Oba gola Loznica je postigla nakon brzih kontri. Strelac vodećeg gola bio je najmlađi akter na terenu Katanić, koji je u 18. minutu savladao Juriševića. Drugi gol gostiju bio je posledica akcije Savinovića i igrača utakmice Jankovića, koji je i bio egzekutor u 85. minutu meča. Jedinu pravu šansu domaći su imali u 70. minutu, kada Stević nije realizovao dobru priliku za gol.

Nakon utakmice sudija je isključio i igrača Loznice Stevanovića. Domaćin je posle utakmice izrazilo otvoreno nezadovoljstvo suđenjem Jevremovića.

Šumadija je sada četvrta na tabeli sa 19 bodova, a u narednom kolu dočekaće Zvižd iz Kučeva.

Šumadija 1903 – Loznica 0:2 (0:1)

Stadion: “Bubanj“
Gledalaca: 200
Sudija: Stefan Jevremović (Gornji Milanovac)
Pomoćnici: Trifunović (Kraljevo), Međedović (Novi Pazar)
Žuti kartoni: Petrović, Komatina, Marko Milosavljević, M. Nikolić (Šumadija 1903), Todorović, Maksimović (Loznica)
Crveni karton: Petrović (Šumadija 1903), trener Stašević (Šumadija 1903), Stevanović (Loznica) posle utakmice.
Strelci: 0:1 Katanić 17, 0:2 Janković u 85. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Bubanja, Marić, Petrović, Komatina, Marko Milosavljević, Stević, M. Nikolić (Z. Nikolić), Marković (Miloš Milosavljević), Dimitrijević (Lepović), S. Milosavljević. Trener: Slobodan Stašević.

LOZNICA: Divac, Todorović, Savinović, Jevtić, Savić, Nikolić, Katanić (Božoviuć, Đurić), Janković, Trebovac (Stevanović), Maksimović, Milovanović. Trener: Duško Obradović.

Igrač utakmice: Marko Janković (Loznica)

Fudbaleri Pobede, u okviru 11. kola Srpske lige Zapad, doživeli su katastrofalan poraz u Valjevu od Budućnosti Krušika (2:6). Beloševčani su ostali na 12. poziciji sa samo 12 bodova, a narednog vikenda gostuju lideru Loznici.

Izvor: Željko Marinković