Trijumfi Šumadije i Slavije, Arsenalu drugi bod

U 6. kolu Zone “Morava“ od kragujevačkih timova pobede zabeležili Šumadija 1903 i Slavija, Arsenal osvojio bod, dok su poraze pretrpeli Sloboda i Vodojaža.

PETA UZASTOPNA POBEDA ŠUMADIJE 1903

Zonaš sa Bubnja slavio je u gradskom derbiju protiv Grbičana sa 1:0, golom koji je postigao Vita Bubanja u 55. minutu susreta. Poslednjeplasirana Sloboda odigrala je borbeno, ali im to nije bilo dovoljno da sa Bubnja odu neporaženi.

Bez kapitena Simića i Rakića, Šumadija se mučila da dođe do gola. Ipak, sve muke prekratio je Bubanja, koji je ušao u igru početkom drugog dela, kada se posle kornera najbolje snašao u buketu igrača i glavom loptu skrenuo u mrežu Stepanovića.

Šumadija 1903Sloboda (DG) 1:0 (0:0)

Stadion: Bubanj
Gledalaca: 150.
Sudija: Nikola T. Marković.
Pomoćnici: Nikola Đorović i Nikola M. Marković (svi iz Kragujevca).
Strelac: Bubanja u 55. minutu.
Žuti kartoni: Stojanov (Šumadija 1903), Jovanović (Sloboda).

ŠUMADIJA 1903: Milovcanović, Beloica, Knećević, Nikolić (Bubanja), Komatina, M.Milosavljević, Živić (S. Petrović),  D. Petrović, Tankosić, Dimitrijević, Stojanov (M. Petrović).

SLOBODA: Stepanović, Mitrović, Petrović, Alempijević, Jokić, Jovanović, N. Bajović, Slavković, Milojević (Matić), F. Bajović, Đorđević.

Igrač utakmice: Marko Milosavljević (Šumadija 1903)

ARSENAL OSVOJIO DRUGI BOD

Arsenal je teškom mukom došao do drugog prvenstvenog boda. Gosti iz Tutina imali su dva puta vođstvo, kojima su umnogome kumovali domaći igrači, ali je ipak utakmica završena podelom bodova.

U 43.minutu došlo je do međusobnog udaranja igrača Arsenala Otovića koji je rukom udario u predelu brade Otaševića, ali se i Otašević revanširao Otoviću koga je udario u predelu članka, pa je sudija Milićević obojicu isključio, nakon čega je nastala gužva, pa je bilo potrebno i veće prisustvo policije do kraja utakmice.

Gosti su posle utakmice posebno bili nezadovoljni suđenjem jer smatraju da kazneni udarac za Arsenal u 79.minutu nije postojao. Ipak, po svemu sudeći situacija je bila čista, pa je reakcija gostiju bila nepotrebna, jer je prekršaj postojao u kaznenom prostoru Tutina.

Arsenal – Tutin 2:2 (1:1)

Stadion: Arsenala
Gledalaca: 250
Sudija: Vladimir Milićević (Kraljevo)
Žuti kartoni: Ilić, Kostić, Radojević (Arsenal), Džudžević, Dacić, Čuljević, Pandrc, Salković (Tutin)
Crveni kartoni: Otović (Arsenal)43 , Otašević (Tutin) u 43.minutu
Strelci: 0:1 Ahmatović 18, 1:1 Stević 38, 1:2 Gusinac 60, 2:2 Radojević u 79.minutu (iz jedanesterca)

ARSENAL: Filipović, Kostić (Petrović), Tomović, Antić, Kuč, Todorov, Stević (Simonović), Radojević, Otović, Stefanović (Simić), Ilić.

TUTIN: Herić, M.Hot, Ahmatović, Dacić, Tutić (Pandrc), A.Hot, Gusinac (Halilović), Čuljević, Otašević, Džudžević, Salković.

Igrač utakmice: Uroš Stević (Arsenal)

NESREĆAN PORAZ VODOJAŽE

Kraljevčani kući putuju pevajući. Vodojaža nije imala sreće, pogotovo jer u 25. minutu nije dosuđen klasičan jedanesterac nad Joksimovićem. Ako se doda da je u 61.minutu Joksimović pogodio stativu i da su u 61. Joksimović i u 86. minutu Savić imali situacije jedan na jedan sa golmanom, onda je sve jasno. Karađorđe je došao do jedinog pogotka u 87.minutu kada je Vodojaža bila u napadu, a gosti izveli brzu kontru u kojoj su učestvovali Marković i realizator rezervista Erak.

Vodojaža – Karađorđe 0:1 (0:0)

GROŠNICA
Igralište: Vodojaže
Gledalaca: 100
Sudija: Dušan Armuš (Gornji Milanovac)
Žuti kartoni: Joksimović (Vodojaža), Otašević, Mladenović, Marković, Stojković, Ponorac (Karađorđe)
Crveni karton: Stojković (Karađorđe) nakon završetka utakmice.
Strelac: 0:1 Erak u 87.minutu.

VODOJAŽA:Vranić, D.Despotović, Đokić, Grujović, Rakić, Nešković, Jevremović (Savić), Vuković, Joksimović, M.Despotović, Radojičić (Veselinović).

KARAĐORĐE: Ponorac, Mladenović (Milovanov), Marković, Puzić (Erak), Krstić, Otašević, Anđelković, Savić, Mikić, Šarac, Vasiljević (Stojković).

Igrač utakmice: Slobodan Ponorac (Karađorđe)

SLAVIJA U VRHU TABELE

Iskusan sastav Bresničana rutinski je došao do pobede nad Trepčom. Pored sigurnog vođstva do pred sam kraju utakmice, igrači Slavije su se takmičili koliko će više njih pogađati okvir gola gostiju pa su tako zabeleženi pogotci okvira golova U.Đorđevića u 10, Matejića u 20 i 55, Mimovića u 32. dva puta, Kovačevića u 50.minutu, tako da su još gosti iz Kosovske Mitrovice i dobro prošli.

Slavija – Trepča 2:1 (1:0)

Igralište: Slavije
Gledalaca: 200
Sudija: Đorđe Milojević (Kraljevo)
Žuti kartoni: Ristić (Slavija), Lazić (Trepča)
Strelci: 1:0 Kovačević 25, 2:0 Ilić 62, 2:1 Andrić u 87.minutu.

SLAVIJA: Petrović, Stoilović, Mimović, Vukojević, Tomović, J.Đorđević, Vukoičić (Marković), Ilić, U.Đorđević (Pešić), Matejić, Kovačević (Ristić).

TREPČA: Radovanović, Božović, Radović, Andrić, Milovanović, Lazić, Marković, Sulja (Veselinović), Bogojević, Milosavljević (Pavićević), Slavić.

Igrač utakmice: Nebojša Vukoičić (Slavija)

U ostalim susretima 6. kola zone “Morava“ postignuti su sledeći rezultati:

Metalac – Mokra Gora 2:2
Dragačevo – Orlovac 0:0
Omladinac – Rudar 2:1
Polet – Takovo 2:2

Kragujevačka Šumadija je sada lider sa 15 bodova. Slede Mokra Gora i Karađorđe sa po 13, Polet i Omladinac imaju po 12, Slavija 11, Tutin 10, Takovo i Metalac po 9, Vodojaža 8, Rudar 6, Orlovac 5, Trepča 3, Dragačevo i Arsenal po 2 i Sloboda je još uvek bez bodova.

U narednom, 7. kolu Sloboda će jedina biti domaćin od kragujevačkih timova, dočekaće Dragačevo. Arsenal ide u Mrčajevce Orlovcu, Šumadija u Ribnicu ekipi Karađorđa, dok će Vodojaža na noge Trepči u Kosovsku Mitrovicu, a Slavija u Zubin Potok Mokroj Gori.