Uspešan start odbojkaša Radničkog

OK Radnicki u KlekuOdbojkaši kragujevačkog Radničkog pobedom su započeli novu sezonu u Super ligi. Izabranici Predraga Srećkovića slavili su na gostovanju ekipi Klek Srbijašume rezultatom 3:2 (24:26, 25:16, 15:25, 25:23, 15:10).

Bio je to jako interesantan duel u sali „Miloš Grbić“ u pet setova, koji je na kraju zasluženo pripao Kragujevčanima, pre svega zahvaljujući boljem bloku, naročito u ključnom, četvrtom setu.

Kragujevčani su odlično započeli meč i poveli sa 6:1. Zahvaljujući raspoloženom Čediću, Radnički je ubrzo došao i do sedam poena prednosti (15:8).

Međutim, domaći uspevaju da se vrate u igru i stignu na samo poen zaostatka (15:16). Odbojkaši Radničkog su uspeli da izdrže nalet Klečana i dođu do dve set lopte koje nisu iskoristili, pa je domaći tim preko Ateljevića došao najpre do izjednačnja, a potom i do preokreta i vođstva u setovima od 1:0.

Početak druge deonice donosi znatno izjednačeniju borbu. Ekipe su se grčevito borile za svaki poen, ali pri rezultatu 11:11 Kragujevčani prave seriju od osam uzastopnih poena, što je bilo nedostižno za Klečane.

Sličan scenario, ali sa obrnutim ulogama, viđen je u narednom setu. Opet je to bila jedna egal borba, sve do rezultata 16:15 za domaće odbojkaše, kada su gosti iz Kragujevca jednostavno stali i dozvolili svom rivalu da veže devet uzastopnih poena za ubedljivih 25:15 i novo vođstvo u setovima.

Četvrti set donosi mnogo bolju igru odbojkaša Radničkog, naročito na mreži, tako da ne čudi podatak da su izabranici Predraga Srećkovića ostvarili čak sedam poena iz bloka. Ipak, bio je to neizvestan, verovatno prelomni period susreta.

Kragujevčani su od početka seta imali prednost, ali su gosti polovinom deonice uspeli da dođu do izjednačenja, a potom i vođstva od 18:15. Činilo se tada da odbojkaši Radničkog nemaju više snage i da će domaćin slaviti, ali su usledile dve vezane greške odbojkaša Kleka, a zatim i dva uspešna bloka Kragujevčana, pa je rezultat ponovo bio na strani gostiju, koji su još jednom došli do dve set lopte u završnici. Prvu nisu iskoristili, ali drugu jesu, te su tako izborili taj-brejk.

Na početku petog seta igralo se maltene poen za poen. Domaći su poveli sa 7:5, ali je usledio poen Čedića, zatim as Martinovića i dobar blok Rajkovića za preokret i vođstvo Radničkog od 8:7. Ipak, dve vezane greške Rajkovića omogućuju Klečanima da dođu do 10:10 i, činilo se tada, uvedu meč u neizvesnu završnicu. Taj scenario je izbegnut zahvaljujući iskusnom Čediću i srednjem blokeru Goiću, na čijim krilima su Kragujevčani došli do 15:10 i konačnih 3:2 u setovima.

Radnički je do prve pobede u sezoni vodio korektor Vladimir Čedić sa 24 poena, Martinović je postigao 14, koliko i sjajni Nikola Goić, koji je izabran u idealan tim prvog kola.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Ateljević i Roljić sa po 16 poena, dok je Tomić postigao 14 poena.

Narednog vikenda odbojkaši Radničkog na ovosezonskoj premijeri u „Jezeru“ dočekuju ekipu Novog Pazara, koja ih je nedavno pobedila u finalu „Giginog memorijala“.