Uspešan start Radničkog u plej-ofu

Odbojkaši Radničkog savladali su večeras u svom“ Jezeru“ ekipu Mladog radnika, u prvom meču četvrtfinala plej-ofa, maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:15 i 25:23.

Iako bez povređenog Čedića, Kragujevčani su u večerašnjem meču pokazili da su kvalitetniji tim i da se sa razlogom mogu nadati pobedi i u Požarevcu i plasmanu u polufinale.

Početak utakmice obeležila je rezultatska klackalica, a polovinom prvog seta Radnički je došao do ubedljivije prednosti,  koju je samo uvećao do kraja seta, na konačnih 25:20.

Drugi set je protekao u apsolutnoj dominaciji Kragujevčana, koji su imali sjajan napadački učinak u ovom periodu igre od 56% i na taj način ubedljivo rešili ovu deonicu u svoju korist sa 25:15.

Treći set je doneo najviše uzbuđenja, pošto su gosti krenuli na sve ili ništa. Mladi radnik je imao konstantnu prednost tokom celog seta, ali su u finišu meča gosti tu prednost prokockali, što je ekipa Dejana Matića iskoristila i dobila i treći period igre sa 25:23.

Kod Kragujevčana, u odsustvu najboljeg igrača Čedića, briljirali su Nemanja Radović sa 18 i Ivan Perović sa 14 poena, dok je kod gostiju jedino Mićić bio raspoložen za igru, ubeleživši 10 poena na svoj konto.

Revanš meč između ove dve ekipe na programu je u četvrtak u Požarevcu, a u polufinale će se plasirati ona ekipa koja prva ostvari dve pobede.

Radnički – Mladi radnik 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)

Dvorana: „Jezero“ u Kragujevcu.