Vaterpolisti Radničkog bolji od Hanovera

Nakon ubedljive pobede nad ekipom Budve sinoć (17:4), Radnički je jutros uspeo da dođe do novog trijumfa u drugom kolu kvalifikacione grupe B za plasman u Ligu šampiona, nakon što su savladali ekipu Hanovera sa 16:8 (3:1, 2:3, 6:1, 5:3).

Vaterpolisti Radničkog su prilično umorni ušli u ovaj meč, obzirom da su nepunih 12 sati ranije odigrali premijerni meč sa Budvanima, ali ih to nije omelo da zabeleže novu, očekivanu pobedu.

Radnički je odlično otvorio meč, veoma brzo došao do prednosti od 3:0, ali su gosti do poluvremena uspeli da se konsoliduju i odu na odmor sa samo golom zaostatka (5:4).

To kao da je trglo igrače Radničkog, koji su u trećoj četvrtini dodali gas, dobili ovaj period igre sa 6:1 i time praktično rešili pitanje pobednika.

Najefikasniji akter meča bio je kapiten Radničkog Filip Filipović sa četiri gola, Zloković je dao tri, po dva puta u strelce su se upisivali Dušan Marković, Slavko Gak i Damir Burić, dok su po jedan gol postigli Đorđe Filipović i Miloš Korolija. Kod ekipe Hanovera Projs je postigao tri, a Bukovski dva gola, dok su se po jednom u strelce upisali Klajne, Pikert i Bolović.

„Bilo nam je malo teže privići se na jutarnji termin, ali mislim da smo odigrali korektno, izuzev u toj drugoj četvrtini u kojoj smo malo popustili. Imamo malo vremena da se odmorimo pred utakmicu sa Oradeom, koja je dosta kvalitetnija ekipa od Nemaca. Oradea u svojim redovima ima šest-sedam reprezentativaca Rumunije, zatim odličnog golmana reprezentacije Srbije Gojka Pijetlovića i našeg bivšeg igrača Vojislava Čupića. Izuzetno su kvalitetna ekipa, ali mislim da se mi pitamo i da sve od nas zavisi. Međutim, sve to treba pokazati u bazenu“ – izjavio  je Damir Burić posle meča.

Večeras od 19 časova i 30 minuta na zatvorenom bazenu SC „Park“, Radnički će u okviru trećeg kola odmeriti snage sa rumunskom Oradeom.

Radnički – Hanover 16:8 (3:1, 2:3, 6:1, 5:2)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.
Sudije: Damčevski (Makedonija) i Remnet (Holandija).
Peterci: Radnički 3(3), Hanover 1(1). Igrač više: Radnički 6(5), Hanover 8(2).

RADNIČKI: Radić, Burić 2, Rozental, Korolija 1, Gak 2, Vuksanović, Ćirić, Basara, Zloković 3, F. Filipović 4, D. Marković 2, Đ. Filipović 1, Stivens. Trener: Jovović.

VASPO 98 HANOVER: Kong, Polverino, Bukovski 2, Švarc, Projs 3, Klajne 1, Imerman, Pikert 1, Harstik, Tot, Bolović 1, Paunović, Sagi. Trener: Sehafer.