Vaterpolisti Radničkog izborili finale Evropa Kupa

Vaterpolisti Radničkog slavili su i u revanš susretu polufinala Kupa Evrope, u sjajnoj atmosferi bazena u Debrecinu, rezutatom 12:10 i tako sasvim zasluženo ostvarili prolaz u finale ovog takmičenja.

Nisu dobro startovali izabranici Dejana Udovičića, što su Mađari iskoristili i poveli preko povratnika u tim, Aleksa Đorđetija, drugog strelca mađarskog šampionata. Izjednačio je Burić minut kasnije, ali onda kapiten Tamaš Varga sa dva pogotka odvodi Debrecin na prvi predah sa vođstvom 3:1.

Međutim, fantastičnom igrom u drugoj deonici Kragujevčani su najpre preokrenuli za samo dva minuta, preko Gaka, Burića i Filipa Filipovića (4:3), a potom posle dva vezana pogotka Slavka Gaka u finišu poluvremena udvostručili prednost – 6:4.

U trećem periodu igre viđena su po tri gola na obe strane. Za Radnički, koji je u dva navrata imao i tri gola „viška“, dva je dodao Burić, a jedan Filip Filipović, dok su za domaće precizni bili Halek, Mišić i Kalaj.

Istim rezultatom završena je i poslednja četvrtina (3:3). Dva gola za domaće postigao je Đorđeti, jedan Mišić, dok su na drugoj strani strelci bili Đorđe Filipović, Udovičić i Čupić.

Najefikasniji akter susreta bio je hrvatski reprezentativac Damir Burić sa četiri gola, Gak je dodao tri, Filip Filipović dva, a po jednom su se u strelce upisali Udovičić, Đorđe Filipović i Vojislav Čupić.

Sa ukupnim rezultatom 21:16 Kragujevčani su se plasirali u finale, a protivnik će im biti poznat nakon drugog polufinalnog meča, između Florencije i Savone, koji je na programu večeras. U prvom susretu Florencija je slavila u gostima (8:6).

Najbolji strelac susreta bio je presrećan zbog pobede svog tima.

“Posle prve četvrtine igrali smo dobro, pogotovo u odbrani. Fantastično smo bili u drugoj deonici, u kojoj smo prelomili rezultat. Plasman u finale jednog ovakvog takmičenja je veliki uspeh i presrećni smo zbog toga. Nećemo se zaustaviti ovde, već idemo da osvojimo trofej“ – rekao je Burić.

Debrecin – Radnički 10:12 (3:1, 1:5, 3:3, 3:3)