Vaterpolisti Radničkog očitali lekciju crno-belima

I bez dva najbolja igrača, kapitena Filipa Filipovića i centra Borisa Zlokovića, vaterpolisti Radničkog ubedljivo su savladali ekipu Partizana, na „Banjici“, rezultatom 9:2, u osmom kolu Prve A lige Srbije. Na taj način Kragujevčani su odlično otvorili drugi deo sezone i zadržali lidersku poziciju i maksimalan učinak.

Posle nešto više od dva minuta igre, led je probio igrač koji je letos stigao u Kragujevac iz Partizana, Ivan Basara, pogotkom sa igračem više, a seriju u drugoj četvrtini nastavili su Srđan Vuksanović i oporavljeni Miloš Korolija – 3:0.

Koliko su dobro gosti odigrali u odbrani govori i podatak da su Beograđani prvi gol postigli tek polovinom drugog perioda, a strelac je bio Ivan Rackov. Međutim, u završnici prvog poluvremena Aleksandar Ćirić se iz kontranapada postarao da njegov tim na odmor ode sa „plus tri“ – 4:1.

Nastavili su u sjajnom ritmu gosti i u drugom delu susreta, pa je prednost sve više rasla, do konačnih sedam golova.

Koristili su dobro izabranici Dejana Jovovića brojčanu prednost, što nije bio slučaj u prethodnom duelu sa Oradeom, dok su u defanzivi sjajno funkcionisali čak i sa igračem manje, pa je Partizan iz ovakvih situacija postigao samo dva gola, iz čak 12 pokušaja. „Crno-beli“ su čak jednom propustili da materijalizuju i dva igrača više, što je Radnički umeo da kazni.

Ono što svakako raduje trenera Dejana Jovovića, to je odlična povratnička partija Miloša Korolije, koji je posle dva i po meseca pauze zbog povrede ramena bio najefikasniji akter susreta sa tri pogotka. Po jednom su se u strelce upisali Burić, Ćirić, Basara, Marković, Đorđe Filipović i Vuksanović, kao i Rackov i Ćuk na drugoj strani.

Ovi rivali sastaće se i za nedelju dana, u utakmici polufinala Kupa Srbije.

Partizan Rajfajzen – Radnički Kon Tiki 2:9 (0:1, 1:3, 1:2, 0:3)

Bazen: „Banjica“.
Gledalaca: 1.000.
Sudije: Golijanin i Putniković.
Igrač više: Partizan 12(2), Radnički 9(6).
Dva igrača više: Partizan 1(0).
Peterci: Radnički 1(1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Živojinović, Hilen, Mandić, Vico, Subotić, Rackov 1, Ćuk 1, Tomašević, Jakšić, Tanasijević, Stojanović, Obradović, Rističević. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 1, B. Popović, Korolija 3, Ćirković, Miličić, Ćirić 1, Basara 1, Marković 1, Đ. Filipović 1, S. Popović, Vuksanović 1. Trener: Jovović.