Važna pobeda kadeta Radničkog

kadeti-radnickog

Kadeti Radničkog ostvarili su jako važnu pobedu u 16. kolu Kadetske lige Srbije. Oni su na pomoćnom terenu „Čika Dače“ savladali ekipu Čukaričkog sa 2:0 (1:0) i tako došli do dragocenih bodova u borbi za opstanak.

Kragujevčani su u potpunosti iznenadili Beograđane svojom igorm, a posebnu draž ovoj pobedi daje činjenica da su njeni tvorci bili igrači rođeni 1999. godine.

Bolju igru u prvom poluvremenu „Đavolčići“ su krunisali golom Đurovića u 22. minutu. On je iskoristio nesporazum u odbrani Čukaričkog i matirao Matića.

I pored dominacije gostujućih fudbalera u drugom poluvremenu, Radnički uspeva da dođe i do drugog pogotka. Nakon centaršuta Đurovića, štoper Marković je zahvatio loptu glavom za konačnih 2:0.

Bio je ovo četvrti trijumf „Đavolčića“, drugi uzastopni na domaćem terenu, kojim su se Kragujevčani popeli na 11. mesto prvenstvene tabele, sa 16 sakupljenih bodova. Sledeće kolo kadetima Radničkog donosi gostovanje Borcu u Čačku.

Radnički 1923 – Čukarički 2:0 (1:0)