Vesprem nadigrao rukometaše Radničkog

Rukometaši Radničkog doživeli su najubedljiviji poraz ove sezone u SEHA ligi. Kragujevčani su na debiju trenera Milentijevića izgubili u Vespremu od istomenog tima sa 40:24, u meču 17. kola.

Radnički se držao samo prvih pet minuta (2:3). Domaćin je brzo uhvatio svoj ritam igre i već u 18. minutu Mađari su imali dvocifrenu prednost (15:5). Do kraja poluvremena gosti nisu imali rešenje za raspoloženog domaćina koji je na predah otišao sa 24:9.

U nastavku je Vesprem rutinski čuvao prednost, koju Radnički ni jednog trenutka nije uspevao da smanji, pa je trijumf domaćina sasvim zaslužen, ali čini se i previše ubedljiv.

Gasper Marguč sa 7 i Mate Lekai sa 6 golova bili su najefikasniji na susretu. U timu iz Kragujevca istakao se Dejan Pralica sa 6 i reprezentativac Aleksandar Gugleta sa 4 pogotka.

Radnički zauzima osmu poziciju sa 7 bodova iz 14 odigranih mečeva, dok su Mađari lideri SEHA lige sa 13 pobeda i bez izgubljenog meča.

Već u subotu, 7. februara Radnički nastavlja takmičenje u SEHA ligi utakmicom 14. kola kada će u “Jezeru“ od 19 časova dočekati beloruski Meškov Brest.