VK Radnički: Petercima do finala Kupa Srbije

vk-radnicki-martinic

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca braniće trofej u finalu Kupa Srbije, pošto su u polufinalu, na bazenu „Đorđe Predin Badža“ u Bečeju, savladali novosadsku Vojvodinu, posle boljeg izvođenja peteraca – 15:14 (9:9).

Novosađani su bolje otvorili utakmicu i poveli sa 1:0, a na startu druge četvrtine imali su i „plus dva“ (3:1). Međutim, do odlaska na poluvreme, Kragujevčani su preokrenuli serijom 3:0 (4:3), a u nastavku susreta držali prednost od dva gola sve do ulaska u poslednju deonicu (8:6).

U četvrtom periodu Vojvodina je vezala tri gola i dva minuta pre kraja došla do preokreta – 9:8, a za izjednačenje i peterce pobrinuo se Rade Joksimović.

Posle pet serija svi izvođači bili su precizni, a u šestoj je Denis Šefik odbranio udarac Marku Porobiću, pa je slavlje moglo da počne, jer je prethodno na drugoj strani Marko Martinić bio precizan.

U finalnom susretu Radnički se u subotu od 20.30 sati, na istom mestu, sastaje sa beogradskim Partizanom, koji je u prvom polufinalu deklasirao Crvenu zvezdu – 14:3.

Radnički – Vojvodina 15:14 (1:2, 3:1, 4:3, 1:3, 6:5)

BEČEJ
Bazen: Đorđe Predin Badža.
Sudije: Šutniković i Stanojević.
Igrač više: Radnički 12 (3), Vojvodina 12 (7).
Penali: 1:0 Martinić, 1:1 Porobić, 2:1 Joksimović, 2:2 Rogač, 3:2 Blažević, 3:3 Trkulja, 4:3 Panajotović, 4:4 Ćatović, 5:4 Toholj, 5:5 Šulc, 6:5 Martinić, 6:5 Porobić.

RADNIČKI: Šefik, Ganić, Blažević 1(1), Joksimović 4(1), Martinić 3(2), Toholj 2(1), Stanojević, Lekić, Panajotović 2(1), Bosić 1, Manić, Tomašević 2, Dobožanov, Vulović. Trener: Stevanović.

VOJVODINA: Vitorović, Marić, Šiman, Dubić, Tenenbojn, Prekogačić, Gvozdanović 2, Ćatović 4(1), Trkulja 1(1), Šulc1(1), Rogač 4(1), Marčeta, Filipović, Porobić 2(1). Trener: Cukić.