Čedić i Stevanović odveli Radnički do pobede u Kladovu

Odbojkaši Radničkog zabeležili su večeras jako važnu pobedu na gostovanju najprijatnijem iznenađenju sezone, ekipi Đerdapa, slavivši sa 3:1, po setovima 25:19, 17:25, 25:18, 25:18.

Ovom pobedom Radnički je smanjio razliku na prvenstvenoj tabeli, u odnosu na večerašnjeg protivnika, i napravio značajan korak u borbi za drugo mesto.

U prvom setu viđena je velika borba, ekipe su se par puta smenjivale u vođstvu, ali je Radnički u finišu prelomio i rešio prvi set u svoju korist – 25:19.

Drugi set je u potpunosti pripao domaćim odbojkašima, koji su se već na drugom tehničkom tajm-autu odlepili (16:11) i do kraja seta samo povećavali prednost do konačnih 25:17.

To je bilo sve što je domaća ekipa prikazala na ovom meču.

U trećem i četvrtom setu odbojkaši Radničkog su sjajnom igrom kontrolisali rezultat i dobili oba seta identičnim rezultatom – 25:18 i tako se na najbolji mogući način revanširali ekipi Đerdapa za poraz u Kragujevcu, na samom startu sezone.

U ekipi Radničkog blistali su Vladimir Čedić sa 21 poenom i Nemanja Stevanović, koji je zabeležio 19 poena, od toga čak 6 asova, dok je kod gostiju jedini raspoloženi, kao po običaju, bio iskusni Dragan Svetozarević sa 21 poenom.

Ove dve ekipe već u utorak očekuje novi međusobni okršaj, kada će na na istom mestu, u isto vreme, odmeriti snage u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Đerdap – Radnički  1:3 (19:25, 25:17, 18:25, 18:25)

Dvorana: „Jezero“ u Kladovu.
Sudije: Predrag Balandžić i Nenad Davidović
Trajanje meča: 94 minuta.

ĐERDAP: Škundrić (libero, 21 prijem), Adamović 5, Ivković 4, Basta 5, Mirosavljević 9, Krsmanović 9, Dautović 1, Tomić, Juhas, Pantić, Svetozarević 21, Opačić 2. Trener: Milan Tošić.

RADNIČKI: Ćirović 10, N. Stevanović 19, Jovanović, Radović 9, Protić (libero), Vulović, R. Stevanović 9, Ilić, Ivović, Čedić 21, Blagojević, Pantelić (libero, 8 prijema). Trener: Dejan Matić.

Tabelu možete pogledati na našem portalu.