Vojvodina protutnjala „Jezerom“

rk radnicki

Rukometaši Radničkog pretrpeli su i drugi poraz na startu plej-ofa Super lige Srbije, i to od najvećeg rivala za šampionski tron i aktuelnog prvaka Srbije novosadske Vojvodine sa 22:27 (10:11). Ovim porazom Kragujevčani su sebe doveli u jako tešku situaciju kada je borba za titulu u pitanju.

Iako je Radnički u plej-of ušao sa najvišim mogućim ambicijama, surova realnost je da posle dva startna poraza pred svojim navijačima ima minimalne šanse za osvajanje titule. No, u sportu je sve moguće, ima još osam utakmica i sigurno je da se Kragujevčani neće tako lako predati.

Što se jučerašnjeg meča tiče, Radnički je bolje otvorio susret, imao dva gola prednosti u 23. minutu, ali su borbeni Novosađani uspeli da dođu do preokreta i na odmor odu sa golom prednosti – 11:10.

Nastavak meča protekao je u konstantnim pokušajima domaćih rukometaša da stignu prednost gostiju. Popularne Lale su u 37. minutu vodile sa 15:11, potom Radnički smanjio na 17:16, ali su gosti uzvratili sa dva brza gola i poveli sa 19:16. Do kraja meča Novosađani su, predvođeni maestralnim Kocićem na golu (17 odbrana), sačuvali i uvećali prednost na konačnih 27:22.

Kragujevčani će prve bodove u plej-ofu morati da potraže na gostovanju u Kaću, protiv „zahuktalog“ Jugovića.

Radnički – Vojvodina 22:27 (10:11)

Dvorana: „Jezero”.