Zlato za Stefanovića na „Trofeju Beograda“

puskamuskarci_Peni_Stefanovic_BalazKragujevčanin Milutin Stefanović osvojio je zlato u gađanju vazdušnom puškom na 41. internacionalnom prvenstvu Beograda. On je u dramatičnom finalu slavio ispred Mađara Penija i Slovaka Balaža.

Stefanović je u samu završnicu ušao sa vodeće pozicije, ali je Mađar Ištvan Peni, jedan od najboljih juniora današnjice i omladinski svetski prvak u trostavu, polako smanjivao zaostatak, da bi pred poslednji, dvadeseti hitac, oba takmičara bila izjednačena. U poslednjoj seriji Stefanović je „ubio“ sjajnih 10,7, a Peni 10,3, tako da je zlato otišlo Kragujevčaninu.

–Desilo mi se ono što zna da se desi strelcima, a to je da kada obezbediš medalju, teško ti je da uložiš dodatni napor da ostaneš na samom vrhu. Ipak, na kraju sam uspeo da izvučem sve od sebe i vrlo dobrim hicem završim finale. Rezultatom u kvalifikacijama nisam zadovoljan, ali ni 623,7 krugova nije loše, s obzirom da je iza mene nedelja napornih treninga. – rekao je po završetku takmičenja Stefanović.

Prvog dana ovog takmičenja medalje se domogla i Nevena Armuš, članica „Čika Mate“, koja je u juniorskoj konkurenciji vazdušnom puškom osvojila treće mesto.

Prvenstvo se nastavlja danas “Velikom nagradom Beograda”, na kojoj će se strelci boriti za novčane nagrade, dok će takmičari sa najboljim rezultatom puškom, odnosno pištoljem, dobiti oružje sponzora turnira “Valtera”.