Zvezda ponižena u “Jezeru“

U zaostalom susretu 10. kola “Merkur Osiguranje“ Superlige, rukometaši Radničkog su pred blizu 1000 gledalaca u dvorani Jezero nadigrali Crvenu zvezdu i slavili rezultatom 28:18 (14:12).

Izabranici trenera Gorana Veselinovića su odigrali fantastičnu utakmicu i prosto do nogu potukli Beograđane. Ovo je verovatno bilo najbolje izdanje Kragujevčana u ovom šampionatu, naročito u drugom poluvremenu, dok je ekipa Zvezde odigrala ispod svih očekivanja.

Gosti iz Beograda prvi su postigli gol na utakmici i to je bilo njihovo jedino vođstvo na meču. Ravnopravna borba viđena je do kraja prvog poluvremena koje su domaći rukometaši rešili u svoju korist sa dva gola razlike (14:12).

U nastavku utakmice Radnički je zagospodario terenom dvorane Jezero. Serijom 3-0 Kragujevčani stiču prednost od 5 golova (17:12) i do kraja susreta je samo povećavaju do kanačnih 28:18.

Najbolji akter meča bio je kapiten Radničkog, Dušan Petrović, koji je zabeležio 16 odbrana, i čak tri od četiri sedmerca uspeo da zaustavi. Pored toga, dobio je ovacije kada je u finišu susreta postigao pogodak preko celog terena. Treba istaći i Pralicu koji je postigao šest golova. Nikolić je dao pet, a Tomić i Rajičević su upisali po četiri.

Na tabeli Radnički je sada sakupio 12 bodova i nalazi se na petoj poziciji, ali ima i utakmicu manje. Već u subotu kragujevačkog superligaša na domaćem terenu očekuje derbi sa drugoplasiranom Vojvodinom.