Zvezda sa “kreča“ do trijumfa u Kragujevcu

Fudbaleri Radničkog poraženi su na pomoćnom terenu “Čika Dače“ od Crvene zvezde sa 1:0, u derbiju 19. kola Omladinske lige Srbije. Utakmica je opravdala očekivanja, a gol odluke postigao je Ristić sa “bele tačke“.

Odlučujući trenutak susreta desio se u 58. minutu. Miletić je u svom kaznenom prostoru startovao na Živkovića, sudija Tripković je procenio da je to faul za najstrožu kaznu. Pored jedanaseterca u korist Beograđana, sudija je Miletiću pokazao i drugu javnu opomenu, te je ovaj pre vremena morao u svlačionicu.

Bilo je puno prilika za koje Kragujevčani mogu žaliti. Komnen Andrić u 23. i 46, Miletić u 36.minutu, da su bili spretniji Radnički bi imao možda povoljniji rezultat na kraju.

Doduše, zrelije prilike propustili su gosti. Grujić je u 24. minutu poslao loptu ka praznoj mreži, ali ju je Živanović stigao i izbacio sa gol linije. Veliku priliku Zvezda je propustila u 43.minutu kada je šutirao Grujić, Kostić je odbio loptu na koju je natrčao Đurović, ali je Kostić ponovo odbranio. Na kraju akcije Miletić je sprečio čist pogodak.

Sve u svemu zaslužen trijumf crveno-belih. Radnički je sa 27 bodova ostao na šestom mestu, a u narednom kolu očekuje ga još jedan derbi u Novom Sadu protiv drugoplsirane Vojvodine.

Radnički 1923 – Crvena zvezda 0:1 (0:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače