Stefanović matirao Sušičane

SUSICA-arsenal
Fudbaleri Arsenala (crni dresovi) i Sušice pred početak današnjeg derbija na stadionu u Palilulama

Fudbaleri Arsenala u derbiju kragujevačkih zonaša danas su pobedili Sušicu minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) i osvojili važne bodove. Jedini pogodak na utakmici postigao je kapiten Zlatko Stefanović, ali je za pobedu zalužan i golman Jovan Rafailović.

U susretu dve poslednjeplasirane ekipe na tabeli Zone „Morava“ bodovi su bili neophodni i Arsenalu i zonašu sa sušičkog brda. Zbog toga su obe ekipe odigrale čvrsto u odbrani i ofanzivno u napadu, ali su gledaoci, koji su popunili tribinu na stadionu u Palilulama, videli samo jedan pogodak, zahvaljujući pre svega dobrim odbranama golmana, posebno Rafailovića iz Arsenala, ali i nepreciznosti napadača obe ekipe.

Prvi su pripretili igrači Arsenala preko kapitena Stefanovića, ali je Okiljević u 15. minutu propustio veliku šansu da dovede Sušicu u vođstvo, jer je sa pet metara loptu poslao preko gola. Samo dva minuta kasnije dobro je šutirao iz okreta Boban Đorđević, ali je golman domaćina Rafailović bio siguran.

Golman Arsenala istakao se i u 30. minutu kada je paradom odbranio udarac Vladimira Božovića sa 16 metara.

arsenal-susicaFudbaleri Sušice (plavo-beli dresovi) pokazali da im je efikasnost slabija strana

Na drugoj strani u prvom poluvremenu Arsenal nije iskoristio „zicere“. U 33. minutu  Miloje Otović je bio u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Sušice Đorđem Bulatovićem, ali je izgubio duel, a Uroš Stević i Vuk Obradović su iz blizine glavom šutirali pored gola, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U 48. minutu je poništen gol Marka Krstića, pošto je igrač Sušice bio u ofsajd poziciji. Arsenal je pojačao pritisak na gol Bulatovića, ali je  Stević zamalo bio neprecizan, a Stefanović iz blizine pogodio stativu. Ipak, pritisak igrača Arsenala krunisan je pogotkom. Posle akcije preko desne strane kapiten domaćih Stefanović je šutirao po zemlji, a lopta pogodila suprotnu stativu i odsela u mreži, pa je tako zonaš iz Palilula došao u vođstvo od 1:0 u 72. minutu, što se pokazalo dovoljnim za pobedu.

Međutim, Sušičani se nisu predavali i potvrdili su da teško daju golove. U 83. minutu u velikoj gužvi u petercu Arsenala Krstić je dva puta šutirao sa 3-4 metra, ali je golman domaćina, popularni Raf, bio nesavladiv i oba puta je sačuvao svoju mrežu, tako da je pored strelca Stefanovića najzaslužniji što su bodovi danas pripali Arsenalu.

ARSENAL – SUŠICA 1:0 (0:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 200.
Sudija: Stefan Andrijanić (Raška).
Pomoćnici: Lazović (Kraljevo), Nikola Radisavljević (Baljevac).
Strelac: Stefanović u 72. minutu.
Žuti kartoni: Rafailović, Lazarević, Lazović (Arsenal), Vasojević (Sušica).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović, Lazarević, Lazović, Ivković, Todorov, Stević (Petrović), Baroš, Stefanović (Terzić), Obradović, Stević (Đurić).

SUŠICA: Bulatović, Bogojev, Vasojević, Mijailović, Đorđević,Krstić, Božović (Filipović), Okiljević (Todorović), Smolović, Bajović (Mujezinović), Božović.

Treći kragujevački zonaš Slavija juče je na svom terenu izgubila bodove od Takova iz Gornjem Milanovca  izgubivši sa 1:2.

U ostalim susretima 11. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Trepča – Sloboda (Č) 1:0, Ovčar – Karađorđe (R) 1:1, Radnički (K) – Sloga (K) 2:0, Braća Vuković – Bane 4:1, Miokovci – Orlovac 1:1 i Tutin – Dragačevo 3:0.

Posle današnje pobede Arsenal se sa 10 bodova izjednačio sa Slavijom, ali su sva tri kragujevačka zonaša ostala na začelju tabele, koje trenutno drži Sušica bez pobede i sa svega tri remija. U vođstvu su Tutin i Sloboda sa po 21 bodom.

U narednom kolu Arsenal je ponovo domaćin i dočekuje ekipu Ovčara, a Slavija gostuje u Raškoj.